Nyt ei ollut paha, joten suollan vastauksia varovasti, koska oletan monen selviävän ilmankin. Perinteitä kunnioittaen kuitenkin - kyllä lähtee!
IS kovis 7.8.
8
172
Vastaukset
- Anonyymi
Sininen:
Biisitoive tinakin- Anonyymi
Isojuuridia ovat rehunauriit, kanassa on koipiosa ja matruusi merillä.
Alladi on iisi, antipartikkelit hiukkasia ja exitstrategia muotisana.
- Anonyymi
Huippumaratoonari, tuo kulmaus tökkii vain enää
- Anonyymi
Huippumaratoonari on usein laiha.
- Anonyymi
Laadintateknisesti Pallonen on aivan Suomen huippua, Minusta laadintatekniikan näkökulmasta Pallonen on Suomen paras laatija.
Mutta vaikeustasoltaan ristikko ei ollut ihan kovistasoa. Pallonen on parhaimmillaan 2 ja 2½-tasoisten ristikoiden laatijana.
Jos Pallonen saisi ruuvia vähän kireämmäksi ja hänelle tarjottaisiin tehtäväksi myös 3- -tasoisia ristikoita, hän voisi kovislaatijana nousta ylemmäksi.- Anonyymi
Nouseeko arvossa ylös, jos tekee vaikeampia? Erikoinen ajatus.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nouseeko arvossa ylös, jos tekee vaikeampia? Erikoinen ajatus.
Silloin laatija laatisi ristikkoja laajemmalla vaikeusasteskaalalla.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Silloin laatija laatisi ristikkoja laajemmalla vaikeusasteskaalalla.
Olet väärässä. Eki ei osaa tehdä kolmosia ollenkaan ja on silti maan arvostetuin laatija. Miksi julistat omia mielipiteitäsi totuutena? Etkö osaa lopettaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomessa on meneillään boomereiden kosto
1990-luvun lamassa osumaa saaneet sukupolvet toivovat sen jälkeen syntyneille sukupolville kärsimystä porvareita äänestä1062981Petteri Orpon kommentti persujen väkivaltaan?
Hiirenhiljaa taas on, kun Tampereella persulahkon ääriosasto pahoinpiteli kantasuomalaisen tytön. Missä on pääministeri1542106IPCC romahtaa
Mitenkäs tässä nyt näin kävi? Ilmastohourimoinnin tukijalka myöntää, ettei mitään ilmastokatastrofia olekaan. Eikös tääl632072Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al381749- 1461430
Pelolla pakottaminen
Kristinusko on tuovinaan valoa ja toivoa, mutta ensin pitää olla pimeyttä ja toivottomutta jotta joku valoa ja toivoa ha624986- 99880
- 50744
- 77723
- 55707