Miesten rakkaus

Anonyymi

Moi kaikki!

Olen 65 v bi-perheenisä. Monet kohtalotoverit etsivät netistä miesseksiseuraa, jota minäkin etsin kesäkuussa. Vastauksia tuli kumma kyllä runsaasti. Sitten tapahtui jotain ihan odottamatonta. Rakastuin ilmoituksen avulla löytyneeseen 50 v sinkkumieheen. Olen rakkaani (puolueellisen) lausunnon mukaan komea, fiksu ja seksikäs mies.

Suhde on ollut ihana, mutta sitä varjostavat ainainen kiinni jäämisen pelko, ikävä ja tyydyttämätön himo. Olen aina ollut kiinnostunut myös pojista/miehistä, mutta olen tähän asti ajatellut, että vain naista voin rakastaa. Oli järisyttävä havainto, että asia, jota olen kaivannut vuosikymmenet, olikin itse asiassa toisen miehen rakkaus. Siitä se kummallinen kaipaus ja haikeus olikin johtunut. Yleisesti palstoilla etsitään tyydytystä himoille ilman sen kummempia tunteita, mutta minulle kävi näin. Monet ajattelevat että on "homompaa" rakastaa toista miestä. Mutta minä osaan oikeasti rakastaa sekä naista että miestä. Oikeastaan kiperin kysymys on, voiko rakastaa kahta ihmistä yhtä aikaa. Tiedän, että useimpien mielestä ei. Mutta kun on sekä nais- että miesrakkauden tarve. Luksustako?

12

5295

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onhan polyamorisia suhteita. Jos olet bi, on ihan ymmärrettävää, että ihastut myös mieheen kun vihdoin pääset jonkun kanssa intiimille tasolle.

    • Anonyymi

      Samoin kävi itselle vuosi sitten, halusin kokea seksiä miehen kanssa. Seksi olikin hellää suutelua, imuttelua sekä molemmin puolista rajua panoa. Rakastuimme molemmat toisiimme, tapailemme kolmasti kuukaudessa

    • Onnittelut että sinulle on käynyt näin hyvin. Voikaa hyvin yhdessä

    • Anonyymi

      Kummallista. Mä haluan vain reipasta, joskus jopa raakaa fyysistä panemista.
      Heti jos joku osoittaa jotain tunteita, mulla loppuu kaikki kiinnostus.
      Mutta jokaiselle oman maun mukaan.

      • Anonyymi

        Et ole ainoa tällä saralla... itsekin haluaisin kokoa tätä ns. raakaa, eläimellistä mutta kuitenkin toista kunnioittavaa naimista (itse olisin siis se naimisen kohde) mutta ilman siis mitään näitä varsinaisia hellyyden osoituksia kuitenkin ;)


    • Anonyymi

      Miekin koin saman assiin ja oon nyt niin ihanas suhtees ja nautin ain siit tapaamisesta paljon,mie ootan viikonloppuu iha kauhiast.

    • Anonyymi

      Onnea vaan.
      kaikesta kivasta mitä elämä tuo ...

    • Anonyymi

      Kyllä vilpitön rakkaus on aina kaunista.

    • Anonyymi

      Se lienee selviö, jotkut - myös miehet voivat tuntea rakkautta omaa sukupuolta kohtaan, sekoittamatta sitä irstailevaan omahyväiseen nautinnon haluun!
      Tämä avoin "tunnustus" avauksessa on poikkeavuudessaan näillä palstoilla kiitettävä avaus.
      Kaikki tulkoon omassa "uskossaan" onnelliseksi, myös pervot runteettomat irstailijat! Joiden elämä on yhtä tyhjyyttä lopulta!

      Rakastaminen on kyky ja onni, irtailut eivät sitä ole!

    • Anonyymi

      🙌🙌🙌 🙏

    • Anonyymi

      Minulla oli myös hyvä ja intohimoinen suhde miehen kanssa pari vuotta sitten. Se loppui hänen muuttoon pohj Suomeen kun jäi eläkkeelle. Olemme edelleen yhteydessä mutta vain puhelimitse. Hänellä siellä uusi ystävä mutta minä en ole löytänyt ketään. En halua erota vaimostani ja pysyn varmasti kaapissa mitta olisi kuva löytää taas kaveri jonka kanssa viettää helliä hetkiä.

      M58

      • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      149
      5129
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      82
      2724
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      85
      1727
    4. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      9
      1196
    5. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      48
      944
    6. Jos vielä joku päivä nähtäis...

      Miten suhtautuisit minuun, mies?
      Ikävä
      66
      902
    7. Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi

      Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu
      Ikävä
      122
      883
    8. Nyt se on varmaa kuntajakoselvitys

      Ensi viikolla tuöee kuntaministeri ulos ja kertoo asiasta.
      Ähtäri
      21
      883
    9. Yhteen hiileen velanottoveljet V P K

      Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N
      Pyhäjärvi
      75
      862
    10. Mitä tarkoitat

      ”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”
      Ikävä
      23
      808
    Aihe