Saako jommassa kummassa tallennusaikaa säädettyä? Nyt on käynyt DNA TVn kanssa useamman kerran, että joku jalkapallomatsi on venynyt jatkoajalle ja lähetys katkesi johonkin aikamääreeseen.
DNA TV / Elisa Viihde
Anonyymi
3255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siis tarkoittanet DNA TV:llä ilmeisesti DNA Hubia? Molemmissa, sekä Elisa Viihteessä että DNA Hubissa, ei voi itse säätää tallennusaikaa. Ainoa keino on tallentaa seuraavakin ohjelma varmuuden vuoksi. Tämä ei toki ole Elisan eikä Dnan vika, vaan ne perustaa tallennukset EPG:ssä oleviin tietoihin eikä ne osaa arvata jos jokin urheilulähetys venyy ja paukkuu.
Jos todella haluat itse säätää tallennusaikaa niin osta tavallinen tallentava digiboksi! Jos sellaisen jostain onnistut vielä uutena löytämään, aika köyhää on tarjonta marketeissa nykyisin. Suomalaiset verkkokaupat eli Satshop ja Compusat on oikeastaan ainoita liikkeitä joissa valikoimaa digibokseista on runsaammin. Eikä tämä ole mainos vaan asiakkaan toteamus.
Satshopin (ent elektroni.fi kaverit pitää) laitetta tuskin ostaisin.
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000001721020.html
Ja taas toi aiheeton mustamaalaus alkoi! Tiesitkö sen että on rikos leimata jotain firmaa? Ja sinä juuri syyllistyit siihen! En jaksa uskoa että Satshop on saman porukan firma kuin tuo Elektroni.fi!
Sitäpaitsi itse olen useasti ostanut Satshopista ja AINA saanut loistavaa palvelua heiltä joten en todellakaan usko että saman porukan firmaa on.