Opel Merivan vedet pihalle

Anonyymi

Ajelin täristävää ja ravistavaa soratietä ja piippari valitti ja tauluun syttyi vikakoodi 4. Pysäytin parin kilomtetrin kuluttua bussipysäkille ja luin käsikirjasta että koodi 4: "ilmastointi ei toimi". Avasin konepellin ja totesin että pannuhuone on märkä ja paisuntasäiliö tyhjä. sormen paksuinen letku oli irti, liitin oli murtunut. Eli matka katkesi hinausauton kyytiin.
Paikallinen Ford- korjaamo (vakuutus edellyttää lähimmälle korjaamolle hinausta) korjasi vian niillä osilla joita löytyi hyllystä ja suositteli että veisin autoni merkkihuoltoon jossa paisuntasäiliö, letku ja koko kotelo jossa rikkoontunut liitin on vaihdetaan. Miksi? Olen ajellut sillä nyt jo parituhatta kilsaa, eikä vuotoja ole.

2

71

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aja pari tuhatta lisää, jos alkaa sitten selkiämään miksi tuollaista ehdotettiin.

      • Anonyymi

        Oliskohan niin, että Fordin huolto haluaa varmistua että asiakas ei pääse valittamaan, kun on huomautettu että auto tarvitsee merkkihuoltoa, ja jos asiakas jättää huomautuksen huomioimatta ja letkun liitos alkaakin vuotaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4467
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1197
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      83
      913
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      10
      847
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      846
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      816
    Aihe