Saunamaali

Jare

Sanokaas kokemuksella hyvä kattomaali sauna / kylpyhuoneeseen.

1

1884

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Alli

      Kokemusta on siitä, että hyvin kuivana pysyvän kylppärin (oli kunnollinen poistpuhallin venttiilissä) katto maalattiin kateen kertaan ihan tavallisella Bioralla (vesiohenteinen sisustusmaali) ja katossahan tuo hyvin pysyi sen 14 vuotta, mitä asunnossa asuttiin.

      Nykyisen asunnon kylppäri joutuu ehkä vähän ronskimmin kosteudelle alttiiksi (on matalalla katto, ei erillistä poistopuhallinta), joten siihen vedettiin Empireä. Hyvin kestää. Saunan kattoon ja seiniin laitettiin sävytettyä Supi-saunasuojaa, koska ei haluttu mahdollista hajuongelmaa maalista.

      Tuttavalla on saunan ja kylppärin katto Luja-maalilla ja hyvin näkyy sekin kestävän, eikä se saunassakaan (ainakaan enää, noin vuoden jälkeen) haise.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      194
      6779
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      1996
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1198
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      46
      1061
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1027
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      957
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      924
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      899
    Aihe