LUVATTOMIA VIERAITA KERROSTALOASUNNOSSA

adfafadf

Jos tiedät tästä jotain, ilmianna luvaton kävijä poliisille. Torstaina luvaton vieras kävi jälleen rahapussilla, perjantaina hävisi avainnippu ja uskomatonta mutta totta - rasvaton maito vaihtui ykköseen noin kello 11.00 jälkeen ( silloin join rasvatonta maitoa ja sen jälkeen joku on käynyt asunnollani ja poistunut saman tien). Ainakin joku rapussa kuului tietävän jotain jopa jääkaappini sisällöstä. Eli tiedoksi, kävijät ovat todellakin oleet LUVATTOMASTI liikkeellä ja päässeet asuntoon jollakin keinolla. En ole avannut ovea tai jättänyt sitä auki. Tuttu myyjä voi tarvittaessa todistaa että ostin eilen rasvatonta maitoa, jota oli vielä tänäänkin. Kiusantekijän on parasta lopettaa rikolliset toimensa. Kuulostaa aika naurettavalta, mutta uhrille se on kyllä kaikkea muuta.

5

2125

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfdf

      kannattaa ottaa tosissaan, kysymys ei nimittäin ole mistään kaupunkitarinasta. luulen tekijän vääristelevän asiaa suojellakseen itseään.

    • uneton

      Uskomatonta, et ole ainoa eikä hullu. Minullekin käynyt samoin,tehtin pieni ilkivalta, huomasiin vain myöhään. Kuin kerroin tuttaville he eivät uskonet.Kyllä nyt uskon että tälläistä voi tapahtua.Tiedän että muutkin naapurit tietävät, varsinkin kerrostalossa tälläistä ei voi kauas tehdä muiden huomamatta. Ajattelin jo hankea piilokamera ja saada ne p...aiset kiini itse teosta. Mietin tässä, auttako rikosilmoitus asiasta.

      • Transistori- istute

        Joo, joku on asentanut nukkuessani hampaaseeni (taka- vasemmalla jossain) transistorin, joka surisee aivan kuin haluaisi ottaa kontaktin ulkomaailmaan. Hei-..et todellakaan ole hullu. Tämäntapaisia ihmisoikeuksien loukkauksia tapahtuu paljon. Kysy vaikka George Bushilta tai Paavilta!


      • kokemus
        Transistori- istute kirjoitti:

        Joo, joku on asentanut nukkuessani hampaaseeni (taka- vasemmalla jossain) transistorin, joka surisee aivan kuin haluaisi ottaa kontaktin ulkomaailmaan. Hei-..et todellakaan ole hullu. Tämäntapaisia ihmisoikeuksien loukkauksia tapahtuu paljon. Kysy vaikka George Bushilta tai Paavilta!

        En tarvitsee Bushija eikä paavia. Oma kokemukseni riitää. Se mitä tapahtuu ei ole leikkiin asia, koska huomenna, voi olla sinä. Jos vielä aivot talella voit kyllä mietiä tosissa.


    • seppo

      JOO MULLE KÄYNYT SAMOIN OSTIN KAUPASTA 15 PULLOA OLUTTA AAMULLA HERÄSIN OLI OLUET HÄVINNY SAMOIN RAHAT LOMPAKOSTA,OLIVAT VARMAAN LYÖNEET MINUA OTSIKKOON KUN OLI PÄÄKIN KIPEÄ...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      186
      7878
    2. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      142
      5395
    3. Vasemmistoliiton Minja Koskela ihailee suunnattomasti Maduroa

      Minjan mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita vasemmistodiktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen. https:/
      Maailman menoa
      145
      4311
    4. Perussuomalaisten Jani Mäkelä ihailee suunnattomasti Maduroa

      Janin mukaan Suomen hallituksen pitäisi tuomita diktaattorin ja huumelordin tuominen oikeuden eteen.
      Maailman menoa
      4
      3499
    5. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      73
      2877
    6. Vasemmistolaiset venäjämieliset kitisee jenkkien iskusta Venezuelaan

      kuten teki Yle-ykkösen uutisetkin eilen, ja avuksi haettiin taas vasemmistoproffa Koskenniemi paasaamaan - vanha kääpä.
      Maailman menoa
      17
      2637
    7. Persuilla paniikki, kun diktaattorit yksi kerrallaan kaatuvat

      Hallapersut halusivat sivarineidostaan sotilasjuntan komentajan Suomeen, jotta persuaatteen mukaiset puhdistukset olisi
      Maailman menoa
      11
      2563
    8. Koska mennään retkeilemään?

      pusi pusi 😗
      Ikävä
      282
      2479
    9. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      147
      2400
    10. Yhdysvaltain hyökkäys Venezuelaan on YK:n peruskirjan mukaan laiton hyökkäyssota

      Oman sävynsä tähän tuo vielä se, että hyökkäys kohdistettiin nimenomaan valtiojohtoa vastaan. Toki, kun tavoitteena on v
      Maailman menoa
      581
      2213
    Aihe