laitonta vai laillista

Tämä ei ole tarkoitettu mainokseksi !!

Katsokaapa www.tekstivippi.fi ja noita ehtoja.
Kuluttaja sivuilla oli laskettu tuolle lainalle
yli 300% vuotuinen korko.

Mitä mieltä sinä olet. Palautteen voi tietenkin antaa tuolle vippifirmallekin.
1297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Humalainen lainaaja on helppo asiakas, mainokset oikeassa paikassa oikeaan aikaan tai hyvä tunnettavuus kuten täällä takaavat asiakkaat.

Toisaalta mielenkiintoista että lainan ottaja voi olla vaikka kolmen promillen humalassa...

Laillista tämä Suomen lakien mukaan kyllä on.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mafia kirjoitti:

Tämä ei ole tarkoitettu mainokseksi !!

Katsokaapa www.tekstivippi.fi ja noita ehtoja.
Kuluttaja sivuilla oli laskettu tuolle lainalle
yli 300% vuotuinen korko.

Mitä mieltä sinä olet. Palautteen voi tietenkin antaa tuolle vippifirmallekin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu