Alkoivatko menkkani?

Anonyymi

Olin ollut kavereiden kanssa ja kävin vessassa ja huomasin vähän verta alushousuissani... edellis yönä mua oli vähän särkenyt päähän ja pari päivää sitten vähän tai aika paljonkin sattunut vatsaan. Alkoivatko menkkani? Ja kannattaako puol äitille kertoa? Ja muten kerron? Olisiko tämä hyvä? "Nimi" "mulla saatto ehkä alkaa menkat... mä huomasin kun kävin vessassa tänään että mun housuissa oli verta ja kun pyyhin se paperi oli punainen..." mä oon aivan pihalla mitä kannattaa tehdä?

4

215

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menkkasi ovat hyvin saattanut alkaa ja puol äidillesi olisi hyvä kertoa niin hän osaa auttaa sinua!

    • Anonyymi

      Mulla alkoi kaks päivää sit ekat kuukautiset. Oon siis vähä aikaa sit täyttänyt 12w. Voiko kuukautiset kestää vaan 2-3päivää? Ja mul ei oo hirveesti sattunu alavatsaan tai mitää? Tuleeko ne kivut sit myöhemmin?? Auttakaa! T. :)

      • Anonyymi

        Alussa kuukautiset voivat olla lyhyet itselläni kesti myös pari ekaa kertaa vain 3pv. Ja kivut voivat voimistua iän myötä mutta joillekkin ei edes tule kipuja.


      • Anonyymi00005
        Anonyymi kirjoitti:

        Alussa kuukautiset voivat olla lyhyet itselläni kesti myös pari ekaa kertaa vain 3pv. Ja kivut voivat voimistua iän myötä mutta joillekkin ei edes tule kipuja.

        Niinpä ja kyllä niitä kipuja pystyy sietämään


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1308
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      96
      920
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      844
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      652
    6. 32
      645
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      578
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      486
    Aihe