Utuinen hämäryys

Utuisessa hämäryydessä
eräänä loppukesän aamuyönä
kävelen keskellä katua
On niin oudon hiljaista
Miksi olen paljain jaloin
yöpaita ylläni
Etsi sokean tavoin hapuillen tietä
sitä oikeata joka vie minut
kotiini nukkumaan
niinkuin usein aiemmin edeltävinä öinä
197
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kaunis... :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tyty kirjoitti:

Utuisessa hämäryydessä
eräänä loppukesän aamuyönä
kävelen keskellä katua
On niin oudon hiljaista
Miksi olen paljain jaloin
yöpaita ylläni
Etsi sokean tavoin hapuillen tietä
sitä oikeata joka vie minut
kotiini nukkumaan
niinkuin usein aiemmin edeltävinä öinä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu