Sotaa ei kaikki uskonu

Anonyymi

Kun maailma soti viimeksi niin Suomessakin oli ihmisiä jotka ei uskoneet koko sotaa olevan olemassa. Kun tykit ja pommit ei kuuluneet kotiin eikä ymmärretty kirjoitettua tietoa.
On paljon samaa koronan kieltävien kanssa.
Aina ollut ja aina tulee olemaan kaikenlaista ymmärtämättömyyttä. On ihan vaaratonta kun pitävät ajatukset omassa päässä. Nykyään internet mahdollistaa valheiden levityksen ja moni kuolee turhaan.

5

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuka uskoo, että Suomen THL, ruotsin FHM, USA:n tartuntatautivirasto CDC, Britannian NHS, Saksan Robert Koch -instituutti (RKI) ja monet muut olisivat salaliitossa jonka tavoite on vahingoittaa näiden maiden kansalaisia?

      Ei ainakaan kukaan terve.

    • Anonyymi

      Kinnula, Hyvää Päivää . Täälläpäin 1. piikin saaneita on tasan 75%. Tutkin tuossa kotomaan rokotekarttaa kunnittain ja sehän innosti minut tälle sivustolle. Syy uteliaisuuteen ei kai ole yllätys. Mutta uteliaisuus pistää kysymään kysymyksen, jonka arvaattekin. Miksi Teillä on suhteessa maan suurin ongelma rokotusten (ja siis koko elämän) kanssa? Onko siihen useampia, kuin yksi syy ? Lienee..
      Yleisesti tiedossa olevia syitä on änkyryys, tyhmyys, katkeruus, uskonto ja välinpitämättömyys. Maamme asukkaista 10- 15% on noita outoja ja elinkelvottomista ihmisiä.
      Ihmisiä, jotka evoluutio vetäis alas vessasta elinkelvottomina mutta yhteiskunta sotkeutuu siihenkin liikaa, hoitamalla heitä sairaaloissa. Hyi saatana.
      Jään odottamaan asiallisia tai huumorivastauksia.

    • Anonyymi

      Kinnulassa on helppo muutaman katkeran ja köyhän juntin saada ihmiset uskomaan nettivalheita kun ei ole paljon jaettu pitäjään sivistystä eikä moni juuri käyny ikänään kylän ulkopuolella ku sairaalassa jyväskylässä

      • Anonyymi

        Sivistystä on kyllä tyrkyllä. Mitkä tahot estää sen jalkautumisen ? Mikä heillä mahtaa olla motiivi ? Miksi he haluavat tappaa ihmisiä juuri Kinnulassa ?


    • Anonyymi

      Rikkailta lainaamalla vittuutteli yksi kansa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      39
      5047
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      158
      2718
    3. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      106
      2262
    4. Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit

      https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen
      Maailman menoa
      25
      1770
    5. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      79
      1753
    6. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      29
      1657
    7. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      67
      1495
    8. Mikä on sinun ja kaivattusi ikä

      💕💕💕💕
      Ikävä
      82
      1484
    9. Miksi rakastuit ?

      Kyseiseen naiseen?
      Ikävä
      73
      1448
    10. Mun on pakko uskaltaa

      Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e
      Ikävä
      82
      1421
    Aihe