Raatimiehenkatu uusittu

Anonyymi

Umpikujaan päättyvälle hiukan yli 200 metrin kadunpäkälle Näsissä on tehty kaksi (2) hidastemutkaa. Lisäksi katu on muutettu niin kapeaksi, että jos sen varrella pysäköiminen haluttaisiinkin sallia entiseen tapaan edes toisella puolella katua, niin pysäköityjen autojen kohdalla ajavat autot eivät mahtuisi ohittamaan toisiaan. Onneksi itsellä on käytössä autotalli, niin ehkä jaksaisi hölmöläisten touhut naurattaa, jos ei maksaisi kunnallisveroa.

5

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Porvoon vihreät tulevat pitämään huolen siitä, että jatkossa kaikki autot jätetään naapurikuntien rajalle ja loppumatka ajellaan pyörällä kesät talvet ja matkasta riippumatta. No, ehkä hälytysajoneuvoille sentään annetaan rajoitettu liikkumisoikeus muutamana tuntina viikossa.

      • Anonyymi

        Juuri näin. Sitten tämä kuntatekniikka päälliikö lisättynä tuon projektin suunnittelijalla olisi syytä mitä pikemmin erottaa etteivät enää enemmän vahinkoa kaupungin asukkaille aiheuttaisi.
        Ja tuo raatimiehenkadun jälleen kuntoon saataminen pitäisi maksattaa yllämainituilla pösilöillä.


    • Anonyymi

      Google Mapsilla näkee vielä Raatimiehenkadusta ilmakuvan ajalta ennen tätä kadun "remonttia". Kuvassa autotkin ovat vielä parkissa kadun varressa. Voi kannattaa ottaa kuva talteen muistona menneistä ajoista.

    • Anonyymi

      Eikö sinne ole rakennettu iso parkkitalo? Viekää autonne sinne!

    • Anonyymi

      höh, se parkkitalo on täynnä eikä ole Porvoonportin asukkaille tarkoitettu!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      94
      4174
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      140
      3651
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      86
      3415
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      39
      2829
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      125
      1693
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1546
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      14
      1201
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      19
      1184
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1144
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1140
    Aihe