RTH Oy Huoltoyhtiö, mainostavat työntekijöidensä koostuvan koulutetuista kunnossapidon ja talotekniikan ammattilaisista.
Todellisuudessa huoltomies ei ymmärrä pätkääkään nykyajan talotekniikasta. Mikään normaali huollolle kuuluva työtehtävä ei kuulu heidän toimenkuvaansa. Ylimielisiä työntekijöitä.
Mielelläni kuulisin muidenkin mielipiteitä kyseisestä huoltoyhtiöstä.
RTH Oy Huoltoyhtiö osaamaton henkilöstö
7
3171
Vastaukset
- Anonyymi
Yksi surkeimpia työpaikkoja, joissa olen ollut. Ammattilaiset lähtee.
- Anonyymi
Surkea kiinteistöhuolto, huoltomiehet eivät hallitse tehtäviään. Osaavat vain tilata ulkopuolisen yrityksen tekemään heillekin kuuluvia tehtäviä. Tulee kalliiksi taloyhtiölle!
- Anonyymi
Tätä samaa on tarjolla useemmassa firmassa, kolme kirjainta. Toimivat lähinnä tilaus keskuksena. Vieressä stondataan tumput suorina kun joku tekee duunin. Erikoista se et stondaamisesta vielä laskutetaan
- Anonyymi
Haso teki viime vuonna vihersopimuksen Rth:n kanssa. He aloittivat heinäkuusa 2024. Syksyllä kävi ensimmäistä kertaa heidän "huoltomiehet" tontillamme, ensimmäisen ja ainoan kerran koko viime kaudella, ja senkin käynnin jouduimme pyytämään.. Lehtipuhaltimilla touhusivat parituntia puhaltaen suurimman osan lehdistä toiselle tontille Nämä viherhuollon kaksi "ammattilaista" eivät edes puhuneet Suomea vaan jotain Bulgaariaan viittaavaa kieltä. Illalla tuuli toi ne takaisin. Tänä vuonna, 2025, kaksi koulupoikaa kävi kolme viikkoa sitten puoli tuntia pyörimässä trimmerin kanssa ja sen jälkeen ei ole kukaan käynyt. Rth :lla on referenssi listalla sellaisia yhteisöjä ja yrityksiä joiden työ valvonnan se tietää olevan olematonta. Maksamme kuitenkin yhtiövastikkeesta monta tuhatta euroa heidän "palveluistaan" Surkein viher yritys minkä tiedän.
- Anonyymi
Muutin Hasoon joku 14kk sitten. Kämpässä yks sun toinen asia rikki. Huoltomiehet on olleet ihan ok. Mutta toimistossa on kamala pullonkaula. Sellanen akka joka vain pomottaa, pompottaa, aukoo suoranaisesti päätään eikä tajua höläyksen pöläystä miten puhutaan asiakkaalle. Tai ihmiselle ylipäätään. Olen aika lunki tyyppi mutta tämä on kyllä ihan sikapalvelua. Teen mieluummin itse kun on omaakin taustaa kuin viitsin edes ottaa yhteyttä huoltoon. Ainoa vaan että joutuu sitten itse maksamaan asioita joiden pitäisi olla Hason puolesta hoidettu.
- Anonyymi
Asiakaspalvelun naisella on ilmeisesti tapana lyödä luuria korvaan, jos asiakas ei ole mieleen. Luin Google-arvosteluja ja sen perusteella en ole ainoa, joka on saanut sieltä luurin korvaan. Taitaa mennä tällä firmalla tosi hyvin, kun on varaa tällaiseen. Itse olen taloyhtiön hallituksen jäsenenä nyt päässyt vaikuttamaan niin, että vaihdamme huoltoa.
- Anonyymi
joo, kumma että halutaan maksaa huonosta palvelusta, kun on kysymys tämän alan toimijoista. Meinaan miksi maksaa vittuilusta, sitähän pitäisi saada ilmaiseksikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956534Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096270SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614581Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien883484Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963441Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en653293Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103152Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02870Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31695Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema141277