Örebro, Ruotsi

Moi!

Jos jollain on kokemuksia Örebron yliopistossa opiskelusta, voisiko ystävällisesti kirjoittaa edes jotain kokemuksistaan osoitteeseen [email protected]
2593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei hänellä muutoin ole kaupungista huonoa sanottavaa mutta suomalaiset ei ole mitenkään kovassa huudossa ruotsissa.

Miksi kukaan tahtoisi mennä maahan joka totesi suomalaiset alemmaksi roduksi ? ( Ja käsitys on kyllä yhä vallalla )

Eikö muita vaihtoehtoja ollut ?

Äänestä
  • ... halun ihan tosissani oppia puhumaan ruotsin kieltä. Eihän sitä tiedä, vaikka saisi töitä ruotsinkieliseltä alueelta... Minusta se on jo aika hyvä ja riittävää syy, eikä mulla ole mitään ruotsalaisia vastaan. Ja tuskin muakaan siellä nyt ihan syödään elävältä..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sinne menevä kirjoitti:

Moi!

Jos jollain on kokemuksia Örebron yliopistossa opiskelusta, voisiko ystävällisesti kirjoittaa edes jotain kokemuksistaan osoitteeseen [email protected]

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu