Eikö sitä epäpätevää tyyppiä saada millään pihalle?
Sarkkinen on surkea kunnanjohtaja
13
2438
Vastaukset
- Anonyymi
Se aiheuttaa valtavaa vahinkoa Humppilan kunnalle. Eikö mikään laki suojele kuntalaisia tuollaiselta kyvyttömältä ja osaamattomalta ihmiseltä?
- Anonyymi
Suurinta vahinkoa Humppilalle aiheuttaa alati kitisevät kuntalaiset joilla ei koskaan ole mikään hyvin.
Maine kiirii pitkälle! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suurinta vahinkoa Humppilalle aiheuttaa alati kitisevät kuntalaiset joilla ei koskaan ole mikään hyvin.
Maine kiirii pitkälle!Tässä ollaan asian ytimessä. Valitetaan ja ruikutetaan isoon ääneen, vaikkei asia koskisi itseä millään tavoin. Kova tarve mustamaalata on joillakin. Hyvä kello kauas kuuluu, paha vielä kauemmas.
- Anonyymi
Ei sillä ihmisellä ole mitään osaamista eikä koulutusta kunnallishallintoon. Hoitaako sen alaiset kaikki työt?
- Anonyymi
Sitä varten johtajat on joka organisaatiossa. Johtaja johtaa. Kunnanjohtajan ei kuulukaan tehdä kaikkea mahdollista. Antaa uuden johtajan nyt rauhassa tehdä töitään.
- Anonyymi
Mitä höpäjät? Miten perustelet kirjoitustasi?
- Anonyymi
Hänellä ei ole minkäänlaista kunnallishallinnon koulutusta. Eikä kätännön työssään ole mitenkään pätevöitynyt kunnallishallintoon. Kävelevä katastrofi.
- Anonyymi
Eipä ollut edellisilläkään.
- Anonyymi
Onhan se ankeeta, että pienet ja syrjäiset kunnat joutuvat ottamaan tuollaisia Jyri Sarkkisen kaltaisia ihmisiä kunnanjohtajaksi. Mutta ei Humppila ole mikään syrjäinen paikka ja käsittääkseni osaavia ihmisiä olisi kuitenkin kunnanjohtajaksi tarjolla. Mutta tässä taitaa tämä suomalainen hyvin yleinen rakenteisiin liittyvä korruptio olla taustalla. Jotkut tahot hyötyvät siitä, että kunnanjohtaja anelee.
- Anonyymi
Akaassahan se alkoi puukottamaan selkään hyvää kaupunginjohtajaa. Luuli itse päätyvänsä Akaan kaupunginjohtajaksi. Mutta ne laittoivat sen lähtemään. Nyt tuhoaa Humppilan.
- Anonyymi
Siis mitä Akaassa on muka tapahtunut? Vai onko tämä taas jotain turhaa lätinää? Faktoja pöytään tai turpa kiinni.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Siis mitä Akaassa on muka tapahtunut? Vai onko tämä taas jotain turhaa lätinää? Faktoja pöytään tai turpa kiinni.
Näyttää, että turhaa lätinää. Löytyiskö sieltä kunnanvaltuustosta tai -hallituksesta, joku sopiva henkilö johtajaksi Humppilaan? Ei kannattaisi mennä merta edemmäs kalaan. Ja eihän nykyinen johtaja voi kauaa enää jaksaa. On sen verran lyöty lyttyyn.
- Anonyymi
Sen verran taajaan on työpaikat kaverilla vaihtunut,että kertoo paljon kyvykkyydestä ja osaamisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2135378NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1325004Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku144791Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1212027- 4031771
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a811635Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann131441- 891275
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3791260- 741085