Minulle ei ole seksuaalivähemmistöjen asiat ollenkaan tuttuja, joten koittakaa kestää pihalla oloni. Mutta siis kysymykseni on, että kuulunko johonkin seksuaalivähemmistöryhmään?
Aloitan sanomalla, että olen syntynyt mieheksi. En ole kuitenkaan koskaan kokenut olevani täysin mies. Minulla ei silti ole mitään halua lähteä sukupuoltani korjaamaan. En usko, että olisin lopputulokseen tyytyväinen. Eikä minua kehoni mitenkään häiritse. Pidän peniksestäni, ei siinä mitään. Kuitenkin jos saisin vapaasti valita, olisin syntynyt naiseksi. Usein ihailen naisten vaatteita ja mietin miten hyvältä ne näyttäisivät päälläni, jos olisin nainen. Ajatus ei mitenkään piinaa minua, mutta aina välillä huomaan haaveilevani siitä että olisin syntynyt naiseksi. Myös käytökseni on sekoitus maskuliinisuutta feminiinisyyttä. Tämän vuoksi ihmiset monesti virheellisesti tulkitsee minun olevan homoseksuaali. Kiinnostun kuitenkin pääasiassa naisista, joitakin poikkeuksia lukuun ottamatta.
Minulla on diagnosoitu hormonaalinen häiriö. Nykyisellään käytän testosteronikorvaushoitoa, mutta suurimman osan elämästäni olen viettänyt poikkeuksellisen matalilla testosteroniarvoilla. Joskus mietin onko tämä vaikuttanut sukupuoli-identiteettini kehittymiseen?
Mikä minä oikein olen?
Anonyymi
4
104
Vastaukset
- Anonyymi
Minähän en mistään mitään tiedä, mutta se ei estä minua kommentoimasta, että saattaisit olla transvestiitti.
Muuten tarkennan sen verran, että kyse ei ole seksuaalisesta vähemmistöstä vaan sukupuolivähemmistöstä. - Anonyymi
Jos et tunne olevasi vääräsdä kehossa niin et ole transihminen. ”Olen mies ja tunnen olevani mues mutta joskus mietin millaista olisi olla nainen” on aikalailla normaalia mietintää kun tämä ei ole oikeasti mahdollista.
- Anonyymi
Periaatteessa transvestiitit ovat kyllä transihmisiä myös.
- Anonyymi
Fetisseiltä ja transvestiittisuudelta kuulostaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998