Mikä minä oikein olen?

Anonyymi

Minulle ei ole seksuaalivähemmistöjen asiat ollenkaan tuttuja, joten koittakaa kestää pihalla oloni. Mutta siis kysymykseni on, että kuulunko johonkin seksuaalivähemmistöryhmään?

Aloitan sanomalla, että olen syntynyt mieheksi. En ole kuitenkaan koskaan kokenut olevani täysin mies. Minulla ei silti ole mitään halua lähteä sukupuoltani korjaamaan. En usko, että olisin lopputulokseen tyytyväinen. Eikä minua kehoni mitenkään häiritse. Pidän peniksestäni, ei siinä mitään. Kuitenkin jos saisin vapaasti valita, olisin syntynyt naiseksi. Usein ihailen naisten vaatteita ja mietin miten hyvältä ne näyttäisivät päälläni, jos olisin nainen. Ajatus ei mitenkään piinaa minua, mutta aina välillä huomaan haaveilevani siitä että olisin syntynyt naiseksi. Myös käytökseni on sekoitus maskuliinisuutta feminiinisyyttä. Tämän vuoksi ihmiset monesti virheellisesti tulkitsee minun olevan homoseksuaali. Kiinnostun kuitenkin pääasiassa naisista, joitakin poikkeuksia lukuun ottamatta.

Minulla on diagnosoitu hormonaalinen häiriö. Nykyisellään käytän testosteronikorvaushoitoa, mutta suurimman osan elämästäni olen viettänyt poikkeuksellisen matalilla testosteroniarvoilla. Joskus mietin onko tämä vaikuttanut sukupuoli-identiteettini kehittymiseen?

4

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minähän en mistään mitään tiedä, mutta se ei estä minua kommentoimasta, että saattaisit olla transvestiitti.

      Muuten tarkennan sen verran, että kyse ei ole seksuaalisesta vähemmistöstä vaan sukupuolivähemmistöstä.

    • Anonyymi

      Jos et tunne olevasi vääräsdä kehossa niin et ole transihminen. ”Olen mies ja tunnen olevani mues mutta joskus mietin millaista olisi olla nainen” on aikalailla normaalia mietintää kun tämä ei ole oikeasti mahdollista.

      • Anonyymi

        Periaatteessa transvestiitit ovat kyllä transihmisiä myös.


    • Anonyymi

      Fetisseiltä ja transvestiittisuudelta kuulostaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      66
      880
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      643
    Aihe