Kovimmista kovin kingi Suomen linnakkeissa lienee ollut joku näistä?
Tienhaara, Lusu, Hammarin Reka?
Tienhaara, Lusu, Hammarin Reka?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Se joka räjäytti Pasilan poliisitalon ja Hakaniemessä veroviraston. Aika tunarihommia, molemmat kärsi vain pintavaurioita.
Se vähän riippuu miten kovuus mitataan. Mutta jos mitataan yksilönä ilman jengisuhteita, niin esimerkiksi Lauri "Jesse" Janhunen on ollut kovempi tyyppi kuin yksikään noista. Ja nuo mitkä mainitsit, niin noista Hammaria pitäisin kovimpana tyyppinä. Ei uhoile turhaan, vaan tarvittaessa näyttää teoillaan.
Ainakaan yksikään kerholainen ei ole mikään kingi. Ne on tyyppejä joista ei yksin ole yhtään mihinkään ja niissä piireissä tänään korkealla oleva voi olla huomenna jo erotettu entinen kerholainen jolla ei ole enää yhtään mitään.
Hänhän ei ollut Joka olisi vapauttanut vangitut, päästänyt kaikista kahleista.