KIngien kingi kautta aikain?

Kovimmista kovin kingi Suomen linnakkeissa lienee ollut joku näistä?
Tienhaara, Lusu, Hammarin Reka?
4905
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se joka räjäytti Pasilan poliisitalon ja Hakaniemessä veroviraston. Aika tunarihommia, molemmat kärsi vain pintavaurioita.

Äänestä

Se vähän riippuu miten kovuus mitataan. Mutta jos mitataan yksilönä ilman jengisuhteita, niin esimerkiksi Lauri "Jesse" Janhunen on ollut kovempi tyyppi kuin yksikään noista. Ja nuo mitkä mainitsit, niin noista Hammaria pitäisin kovimpana tyyppinä. Ei uhoile turhaan, vaan tarvittaessa näyttää teoillaan.

Äänestä

Ainakaan yksikään kerholainen ei ole mikään kingi. Ne on tyyppejä joista ei yksin ole yhtään mihinkään ja niissä piireissä tänään korkealla oleva voi olla huomenna jo erotettu entinen kerholainen jolla ei ole enää yhtään mitään.

Äänestä

Hänhän ei ollut Joka olisi vapauttanut vangitut, päästänyt kaikista kahleista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kovimmista kovin kingi Suomen linnakkeissa lienee ollut joku näistä?
Tienhaara, Lusu, Hammarin Reka?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu