Kun viimeki nousin koneella USAsta Bostonin kentältä kotiin vuonna 2007 sanoin mielessäni ja ääneenkin sille maalle lopulliset hyvästit, päätin etten enää koskaan lennä USAan. Se oli mun kymmenes kerta USAssa, ja se riitti, en halua koskaan enää siellä käydä ellei ole pakko. Ensimmäisen kerran kävin 1992.
Ihan mukava maa käydä kerran tai pari, mutta sitten huomaa miten paska maa se on, itse tosiaan kävin ja oleskelin siellä kymmenen kertaa viidentoista vuoden aikana, mutta nyt en enää koskaan matkustaisi sinne vaikka maksettaisiin.
Jäähyväiset USAlle
Anonyymi
1
115
Vastaukset
- Anonyymi
Niin täytyy vielä kertoa että olin silloin siellä työmakalla kuten lähes joka kerta kun USAssa olen ollut. Mutta silloin vaan päätin etten enää ikinä lennä sinne. Toki olen lentänyt ja käynyt kymmenissä maissa sen jälkeen ennen kaikkea aasiassa, Japanissa, Koreassa, Singaporessa ja Kiinassa. Mutta minä van yksiselitteisesti ilmoitin töissäkin että minä en enää koskaan lähde USAan, menköön joku muu jos on tarvis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057