Aution Auto Ylivieska

Anonyymi

Olen käyttänyt autoani useana eri vuonna huollossa ylivieskalaisessa Aution Autossa. Olen saanut hyvää palvelua. Mutta nyt käytin autoani huollossa keväällä siellä. Oli öljynvaihto sekä yhden talvirenkaan vaihto kesärenkaaseen kun en itse saanut sitä käsipelin vaihdettua. Varasin ajan normaalisti. Palvelu tuntui pelaavan entiseen malliin autoa viedessä sinne. Mutta kun menin hakemaan autoani huollosta ja huomautin että rengas on jäänyt vaihtamtta. Sanoi myyjä nimeltänsä Rauno " Ottiko tyttö nokkiinsa" Siihen vastasin että en tuo tämän jälkeen autoani tänne huoltoon. Mies meni sen jälkeen vaihtamaan renkaan tuli ja otti maksun. Olin todella pettynyt saamaani palvelun tasoon. Olen kuitenkin jo neljäkymmentä vuotias nainen enkä enään mikään tyttönen joten tytöttely ei todellaan ollut asiallista puhetta. Toki olisin voinut olla sanomatta että en tuo autoani enään kyseiseen liikkeeseen, mutta myyjän sanomiset meni todellakin tunteisiin.
Vaikka myyjällä onkin huono päivä ei sitä mielestäni saisi asikkaisiin purkaa. Itsekkin asikaspalvelualalla töissä olevana tiedän että asiakkaat osaavat olla toisinaan vaikeita, mutta myyjältä vaaditaan siinä vaiheessa ammattitaitoa eikä pään aukomista.
Minkäalsita palvelua te olette siellä saaneet?

2

1650

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Todella huooa palvelua

    • Anonyymi

      Samoja kokemuksia Aution Auton henkilöistä. Todella ihmettelen, että tämä firma vielä pysyy pystyssä sillä
      asiakaskohtelulla minkä siellä saa kun itse tyrivät ja eivätkä ota vastuuta tehdystä virheistä. Sama kokemus, jossa mainittu henkilö oli kaikkein vaikein tapaus. En todellakaan tule koskaan jättämään tähän firmaan autoani huoltoon tai korjaukseen. Aiemmin kuullut hyvää firmasta, mutta se hyvyys on oman kokemuksen kautta hävinnyt kuin tuhka tuuleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      93
      2059
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      167
      1520
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      74
      1289
    4. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      236
      1170
    5. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      73
      1160
    6. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      87
      1074
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1018
    8. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      243
      962
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      51
      916
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      88
      891
    Aihe