Vilkut ja valot kisäsähköille

Terve. Oon kattomassa yhtä mopoo, mut siinä ei oo vilkkuja ollenkaan eikä sitä nappia mistä saa vilkut,töötin tai pitkät valot. Mopossa on kisäsähköt ”tosi siististi tehty” saako siihen semmosta nappiviritelmää ja vilkkuja laitettua?
3326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

En suosittele aloittelijalle moista mopoa jossa on "kisasähköt". Yleensä tuohon asteeseen viritetyt mopot vaatii aika paljon hoivaa ja huoltoa.

Ongelma vilkuissa ja töötissä on akuttomuus, töötin saa varmaan toimimaan kun pistää diodin väliin, mutta vilkuista en tiedä. Ite jättäisin vilkut laittamatta.
Pitkät valotkaan ei ole lain mukaan pakolliset, ne kuitenkin saa kun vetää piuhan polttimolle ja laittaa jonkinlaisen kolmivaiheisen kytkimen väliin.

Äänestä
  • Mopossa on kyllä akku

    Äänestä

kyllä saa laitettua vilkut ja semmoisen nappiviritelmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Terve. Oon kattomassa yhtä mopoo, mut siinä ei oo vilkkuja ollenkaan eikä sitä nappia mistä saa vilkut,töötin tai pitkät valot. Mopossa on kisäsähköt ”tosi siististi tehty” saako siihen semmosta nappiviritelmää ja vilkkuja laitettua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu