Nokia 3.2 puheohjaus

Anonyymi

Moi, onko kellään tietoa, että saako Nokia 3.2 mitenkään pois päältä sitä puheohjaus juttua? itse en löydä asetuksista kohtaa, mistä saisi. Menee vaikka googleen, niin ei voi itse kirjoittaa mitään, vaan puheen kautta toimiii, tai verkkopankkiin ei pääse, kuin puheenlla.

5

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puheohjausjuttua? Tarkoitatko Google Assistanttia? Googlettamallahan tämäkin asia selviää, jos on selvitäkseen:

      https://www.google.com/search?q=google assistant pois päältä nokia&oq=google assistant pois päältä nokia&aqs=chrome..69i57.23824j0j7&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

      • Anonyymi

        Jos taas olet jotenkin onnistunut asettamaan tekstinsyötön/näppäimistön vain puheohjauksella toimivaksi, niin valitse Asetukset > Järjestelmä > Kieli ja syöttötapa > Virtuaalinen näppäimistö > Gboard ...jostain sieltä joko periltä tai matkan varrelta ne oikeat asetukset pitäisi löytyä.


      • Anonyymi

        Onneksi sen saa pois päältä jos joskus tulee android ostettua, tiedä sitten kuinka paljon vakoilee taustalla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onneksi sen saa pois päältä jos joskus tulee android ostettua, tiedä sitten kuinka paljon vakoilee taustalla.

        Mitä noista mulla Google Fit: Liikuntaseuranta ja puhelimessa aina sijainti päällä, kauppa reissulla tulee hieno kartta missä oot kävellyt.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä noista mulla Google Fit: Liikuntaseuranta ja puhelimessa aina sijainti päällä, kauppa reissulla tulee hieno kartta missä oot kävellyt.

        Minulla kännykkä kiinni kun lähden kotoa ellen tarvitse.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten reagoisit

      Jos ikäväsi kohde ottaisi yhteyttä?
      Ikävä
      78
      3190
    2. Olisiko kaivattusi

      Sinulle uskollinen? Olisitko itse hänelle?
      Ikävä
      49
      2400
    3. Ihana nainen

      Suukotellaanko illalla?☺️ 🧔🏻🫶
      Ikävä
      32
      2117
    4. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      481
      2112
    5. Ootko koskaan miettinyt että

      miksi kaivatullasi ei ole puolisoa?
      Ikävä
      137
      1879
    6. Ryöstö hyrynsalmella!

      Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313
      Hyrynsalmi
      30
      1752
    7. Huomenta ihana

      Mussu ❤️.
      Ikävä
      31
      1745
    8. Sukuvikaako ?

      Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne
      Iisalmi
      10
      1569
    9. Joskus mietin

      miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi
      Ikävä
      5
      1310
    10. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      1264
    Aihe