Senssuttelijoihin ja Numbattelijoihin?
Numerosenssuttelijoihin?
Lelusenssuttelijoihin?
Yksikkökaksikko näkemyksen omaaviin?
Tai kaikkiin valikoivasti aivopesun johdosta?
Toisena alakastina on ilmennyt olevan Sika-Amalia ja T mode kiinnostuneet epäselväksi jääden mihin alaryhmään tämä populaatio kuuluu.
Numerosenssuttelijoihin?
Lelusenssuttelijoihin?
Yksikkökaksikko näkemyksen omaaviin?
Tai kaikkiin valikoivasti aivopesun johdosta?
Toisena alakastina on ilmennyt olevan Sika-Amalia ja T mode kiinnostuneet epäselväksi jääden mihin alaryhmään tämä populaatio kuuluu.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eikös nuo kaikki kuulu Pattayan rakkaiden lahkoon jossa lahkopomolla on kuten kulteissa tapana pentuja monen kanssa ja paljon.
Lahko ei ole jakaantunut koulukuntiin ja kaikki lahkon toiminta on alakastitasoa.
Alakasti on kuitenkin jakaantunut invahomottelijoihin jotka ovat kastin johtohenkilöitä.
Heidän alapuolisessa arvoasetelmassa on hännystelijät joiden tehtävä on kun invahomottelija laatinut jonkun pääaiheen, niin viiveettä ryhtyä fanittamaan esikuvaansa, sekä aloittamaan ja loputtamasti toistamaan jotain kysymystä unohtamatta märävälein julkaista kiitoksensa invahomottelijan taasen jälleen kerran hyvästä kirjoituksesta.
Tosin hännystelijöillä on alapuolellaan vielä narri, joka vahvistaa hännystelijöidän pientä sielua, sekä mahdollistaa invahomottelijalle hänen päivittäin kaipaamansa internetorgasmin.
Addiktio valtaa aivot, oli pääkirjoituksena National Geographic Suomi eräässä numerossa, joka postista saapui. Luin jutun suurella mielenkiinnolla, koska se hieman ehkäpä valaisee kahden tänne, lähinnä Pattayapalstalle kirjoittavan, todella pahaa addiktiota toisia kirjoittajia ja Pattayaa vastaan potevien häirikköjen käyttäytymisestä.
Nämä häiriköt tunnemme tällä hetkellä lähinnä nimistä numball ja aviomies numeroilla, nämä nimet ovat itselleen luoneet tai vastaavat, joita vikkelään vaihtelevat.
Palstalaiset ovat antaneet heille kyllä osuvammat nimet, lerppa, joka kuvaa hyvin heidän nykyistä tilaansa.
Onpa moni alkanut käyttämään heistä persläpilerppa nimitystä, aivan oikeutetusti, koska tämä NumBall lerppa on vuosikausia haukkunut toisia kirjoittajia resuperseiksi, jollainen lie haaveissaan saada sydänystäväkseen, koska lakkaamatta tuota brutaalia sanaa toistaa yleisillä palstoilla.
Tämä ballinumbba on kaikenlaisia törkyjuttujaan tuhertanut palstoille jo vuosikausia, monet nimimerkkinsä osoittavat hyvinkin selvästi hänen älykkyysosamääränsä, kuten vaikkapa OtaHanuriinPoju, joka viitannee sukupuoliseen suhtautumiseensa.
Toinen Chiang Main perseilerppa on aloittanut tuhertelunsa myöhemmin.
Tyypillistä molempien kirjoituksille on, että matkailullista antia kirjoituksistaan on turhaa hakea
Usein on myös lukuisien kirjoittajien joukossa levinnyt epäilys, että kyseessä olisivatkin siamilaiset kaksoset, jotka todellisuudessa asuvat Suomessa ja vieläpä Hiekkaharjussa ja olisivatkin vain yksi henkilö, joka kuvittelee itsensä Hua Hinin vauraaksi lento kapteeniksi, milloin rikkaaksi kiinteistö- ja condosijoittajaksi ym ym. Toisella minällään hän elelee Chiang Maissa huolehtien ravintoloista, asuen välillä Phuketin loistohuvilalla, purjehtien jahdillaan ja tietysti ajellen Harley Davidsonillaan.
Ai niin meinasi unohtua, että Chiang Main lerpalla on hammaslääkäri vaimonaan, jota kyllä jotkut ilkeämielisesti väittivät vinyylistä valmistetuksi.
Näiden kahden herran törkyjutuista olemme saaneet kärsiä jatkuvasti aikaisesta aamusta, myöhään iltaan jatkuvasti ja luultavasti tämä ei lopu, ennenkuin tuohon vakavaan addiktioonsa tiedemiehet keksivät parannuskeinon ja heidät saadaan suljetulle osastolle pitkäaikaiseen hoitoon, tai menehtyvät vanhuuteen, joka sekään ei lie kaukana, niin höperöjä juttunsa ovat.