Oon 14v tyttö ja seksielämän aloitin kun sain poikaystävän, noin. 6kk sitten. Seksiä ollaan harrastettu ainakin muutaman kerran viikossa, ja ehkäisynä on vain kondomi, ei pillereitä. Seksin jälkeen ollaan aina varmistettu ettei kondomi ole rikki, puhalletaan siis siihen ja varmistetaan että spermat on siellä ja joka kerta ovat olleetkin. Mua kuitenkin nyt pelottaa, että olisin raskaana. Tässä viikon aikana on ollut outoa mahan nipistelyä, rintojen pehmeyttä ja ehkä hieman turvotusta mahassa. Tässä kyllä nyt 1-2 päivää sitten oli ovulaatio, eli voisiko oireet olla siihen liittyvää? Vai raskaus? Viime menkat tuli ajallaan ja niistä on nyt se 1vk . Mielipiteitä/neuvoja pliis D:
Raskaus? Mitä luulette?
16
1190
Vastaukset
- Anonyymi
Kannattanee kääntyä kouluterveydenhuoltajan puolelle asian tiimoilta. Voihan se (raskaus) hyvinkin olla mahdollista, kun ei sitä tuossa iässä vielä osata oikein käyttää.
Varma olen, että oikein osattiin. En olis justiinsa nyt yhtään kaivannut tätä valittamista iästä. Aina ennenkin on oikein osattu kondomi laittaa, mutta ihan jokaisellahan se vahinko voisi olla mahdollinen vaikka kuinka hyvä olisi sen laittamisessa.
- Anonyymi
Pelottaaa kirjoitti:
Varma olen, että oikein osattiin. En olis justiinsa nyt yhtään kaivannut tätä valittamista iästä. Aina ennenkin on oikein osattu kondomi laittaa, mutta ihan jokaisellahan se vahinko voisi olla mahdollinen vaikka kuinka hyvä olisi sen laittamisessa.
No ilmeisesti ette ole, jos epäilet nyt tässä raskautta ja olet siihen antanut sitä kuvaavat merkit.
Anonyymi kirjoitti:
No ilmeisesti ette ole, jos epäilet nyt tässä raskautta ja olet siihen antanut sitä kuvaavat merkit.
Eihän vika välttämättä ole edes meissä, vaan kondomissa.
- Anonyymi
Mene NuortenExit:iin kysymään, jos ei ole trolli.ö Koska sieltä sa oikeaa apua näihin, ei täältä.
Järkevintä olisi käydä lääkärillä.
- Anonyymi
Oon samaa mieltä. Tällaisessa tapauksessa lääkäri ei myöskään saa ilman lupaa kertoa vanhemmille mitään.
- Anonyymi
Tuskin oot. Itellä tollasia oireita varmaan lähes joka viikko, ja oon neitsyt.
Okei, tuntuu tosin, että nämä "oireet" menivät vähän ohitte. Toki sai mut säikähtämään kun en tälläsiä koskaan oo saanu mistään D:
- Anonyymi
sä oot outo
- Anonyymi
Oot kyllä liian nuori harrastamaan mitään seksiä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2141427- 961276
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31067Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle161016Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9928Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86890- 32830
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59828T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37768Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44754