Mites nyt kun lajiryhmän pj erosi niin koko lajiryhmähän halvaantui sillä kertaa. Olisikohan jo AKK:n korkea aika päästä irti kartingista ja kartingille täysin oma liitto.
Lajiryhmän PJ erosi
13
2035
Vastaukset
- Anonyymi
Lajiryhmä on varmaan valinnut keskuudestaan edellisen puheenjohtajan ja tulee valitsemaan myös seuraajan. Kuten on huomattu jo aiemmin niin näihin talkoo hommiin on vaikea saada nykyään osallistujia. Ja sen talkootyön puutteeseen tää mikroautoilu loppuu jossain vaiheessa. Muutama vuosikymmen voi vielä mennä täällä porukalla ,mutta väki vähenee koko ajan.
- Anonyymi
Akk;n hallitus määrittelee puheenjohtajan. Onks tommi lähteny
- Anonyymi
Kyllä nyt olisi aika istua samanpöydän ääreen AKKn hallitus/ lajiryhmä, Rotax maahantuoja ja X30 sarjapromoottori/ radalle com hallitus. Nyt kaikilla järki käteen ja luotte vihdoinkin ne yhteiset pelisäännät millä mennään. Hävijänä tässä pelissä taaskin me harrastajat ja kisailijat.
- Anonyymi
No mutt onks se Mikko taas vetämässä omia linjojaan, ihan oman päänsä mukaan, vai mistä nyt taas kysymys. X30 / AKK välisiä asioita, vai liittyykö näihin jotenkin harrastajien oikeustuva.
- Anonyymi
Me ei ajeta etää yhtään Iame Series finlandin kilpailua, jos kilpailijan oikeusturvan ratkaisee loppukädessä sarjapromoottori. Näinhän Mikko uhosi tekevänsä ja ilmeisesti myös teki.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me ei ajeta etää yhtään Iame Series finlandin kilpailua, jos kilpailijan oikeusturvan ratkaisee loppukädessä sarjapromoottori. Näinhän Mikko uhosi tekevänsä ja ilmeisesti myös teki.
Vastaamatta nyt mitenkään mihinkään sarjaan ja suosimalla kenenkään busineksia. Tuplakeltaisilla tehty ohittaminen ja kilpailemisen jatkaminen vaarantaa kanssakilpailijoiden ja ratatuomareiden turvallisuuden. Se että vetoomus tehdään siitä ettei tietoa tuota asianmukaisesti kilpailijan tietoon on tässä toissijainen asia.
Oikeusturvaa on myös se että vaarallinen ajotapa sanktioidaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Me ei ajeta etää yhtään Iame Series finlandin kilpailua, jos kilpailijan oikeusturvan ratkaisee loppukädessä sarjapromoottori. Näinhän Mikko uhosi tekevänsä ja ilmeisesti myös teki.
No se ei onneksi ole kuin teiltä pois.
- Anonyymi
Pj osaa varmaan itse parhaiten kertoa miksi.
En kuitenkaan usko syyksi sitä että kaikki asiat olis nyt niin hyvällä mallilla.
Siis voisi turvallisin mielin jättää tehtävän seuraaviin käsiin.
Joskus ei kaikkien kannata olla väkisin naimisissa vaan on parempi päästää osaavat rakentamaan omaa.
Toivottavasti nää oman rakentajat ymmärtää mitä vastuita se oman rakentaminen tuo tullessaan.
Alv.it pitää maksaa kuitenkin aina. - Anonyymi
Onko lajiryhmällä ollut kokouksia tänä vuonna, kun ei niistä ainakaan mitään pöytäkirjaa löydy tai julkaistuja päätöksiä? Vai olenko vain osaamaton ja en löydä?
- Anonyymi
Lajiryhmässä ei saisi olla yhtään jäsentä jonka oma lapsi ajaa. Tai jolla on oma sarja. siitä on vuosien varrelta liian paljon surullisia esimerkkejä. Eturistiriidat on vaan liian suuria. Suomesta löytyy kyllä riittävästi ammattitaitoisia sääntöjä kirjaimellisesti noudattavia henkilöitä jotka haluavat ajaa KARTINGIN etua. Eivät omaansa . Se ovatko he hallituksen mielestä tehtävään sopivia onkin sitten eri juttu. Ja se haluavatko he itse tehdä mitään
- Anonyymi
Jaahas ja ketähän nämä tietäjät sitten muka olisi, kaikki ne ajaa omaa etuaan. Nimiä esiin
- Anonyymi
Olet varmaan itse ilmoittautunut tähän vapaaehtois tehtävään?
- Anonyymi
Joks lajipällikkö on saanut ryhmän kokoon ja sopuisaks.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tehdä juhannuksena?
Mitä 37v sinkkumies voi tehdä juhannuksena? On varmaan jo liian vanha festareille pitäisikö tyytyä vaan paikalliseen?1136026Miehiltä puuttuu solidaarisuus toisia miehiä kohtaan
Kun me too-naiset hyökkäävät raukkamaiset Wille Rydmanin kimppuun vain ani harva mies asettuu Rydmanin tueksi. Sama on nähty aikaisemminkin me too- ta2954975Iiris Suomelan kuva
Senaattori Jarno Vähäkainu otti sensuellin kuvan Iiris Suomelasta eduskunnan kuppilassa. Kuvassa Iiriksen reisi näkyy melkein pimppiin asti. Kuvasta n1313873Suomen huutokauppakeisari tulee taas! Vieraina Auri Kananen, Sointu Borg, Pate Mustajärven tytär...
Aki ja Heli Palsanmäki ovat nousseet koko Suomen kansan tuntemiksi julkkiksiksi Suomen huutokauppakeisari -ohjelman myötä. Nyt tätä koko kansan viihd823236Juhannus pilalla
Kun en sua nää... 😥 tarkoitus oli että oisin huumorilla vihjaissut sulle että käskepäs mut käymään kahvilla jolla olisin viestinyt sulle että kyllä m712113Ässät feikki ero
Stefanhan se siellä Sonjan ja Sofian juhannus kuvien taustalla. Kaksi tyhmää naista ja vielä tyhmempi mies. Oliko tämä ero vain epätoivoinen yritys sa941788- 681591
Juhannus Oulussa 2022
Onko Oulussa juhannuskokkoja huomenna kun huomenna on juhannusaatto jolloin kokkoja on ollut tapana polttaa ja julhia juhannusta?51129Martinan tulevat kisat.
Kyllä nyt odotukset korkealla.Niin paljon aikaa kun nainen laittaa urheiluun ja itsensä hoitoon niin kyllä pitäisi joku sijoitus tulla. Martina on sit1741021Vanhanen haluaa VKK:n varapuheenjohtajalle porttikiellon eduskuntaan
Näin yritetään heikentää VKK:ta, joka uhkaa suuria puolueita, koska on ainoa puolue, joka ajaa kansan asiaa. https://yle.fi/uutiset/3-12507990311865