Eriarvoisuus Pattayalaisittain.

Anonyymi

Piikkipassihenkilö on oikeuttu palveluihin ja tapahtumiin joihin passiton ei ole tervetullut.

Vain Pattayaan rakastunut henkilö on oikeutettu mielipiteisiinsä tällä palstalla.

Pattayan perhematkailijalle hyväksytään vaihtoehtoinen matkailu.

Onko mielessä muita eriarvoisuuksia, kun jätetään pois Pattayaan rakastuneiden lempiaiheet Kela, Mamu ja Nami?

4

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Lerppis se olet sinä joka on kuusi vuotta puhunut kelakortista ja tuista ja tiedät myös mielenterveyspuolen lähetteiden sarjanumerot ulkoa. Pattayalla ei kelamiehiä ole.

    • Anonyymi

      Mihinkäs "tapahtumiin" se sensei oli nyt osallistumassa, joista pelkää jäävänsä paitsi ilman rokotepassia? Käsittääkseni et ole vuosiin käynyt edes ulkona?

      • No ainakin Kuopio tanssii ja soi ja sitten Sukevan soutuihin


    • Anonyymi

      Kun vihervassarit johtaa maata niin tulos on tämä. Mitä enemmän loisijoita he saavat Suomeen asumaan niin sitä enemmän heille kertyy rahaa vuokratukien kautta. Mitä enemmän loisijoita niin sitä enemmän kanttajia vihervassareille.
      Esimerkisi Kojamo on täysin vihervassareiden hallussa ja vuokratuet menevät suoraan ay. liikkeiden taskuun. Kojamon tj senkun hykertelee käsiään ja puolustaa henkeen ja vereen Kojamoa. Kojamohan ei maksa vero, koska se on yleishyödyllinen toimija vuokramarkkinoilla.

      Nyt paljastui kuinka Tradeka vuokraa hoitajia HUSille 400€/ päivä. Voitto menee suoraan vihervassareille. Hyvä Hutisalo!!

      Tuulivoltti teki 2020 huipputuloksen 73,2 miljoonaa euroa ja voitto jaettiin Hutisalon puolison sisäpiirille. Ilmankos Hutisalo on intohimoinen tuulisähkön kannattaja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %

      Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o
      Maailman menoa
      193
      5165
    2. Sofia Virta: bänet!

      Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.
      Maailman menoa
      121
      2277
    3. Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä

      Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki
      Ikävä
      23
      2004
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      207
      1943
    5. Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan

      (Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol
      Maailman menoa
      58
      1502
    6. Talousasiantuntija sanoo säästämisestä

      " parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine
      Sinkut
      267
      1298
    7. Lieksa tukee kuntoutumista reilusti

      Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito
      Lieksa
      85
      1149
    8. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      79
      1009
    9. Nato on käytännössä kuollut!

      Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh
      NATO
      293
      966
    10. Nyt se on varmaa tieoa - kuntaliitos

      Alavus ja Ähtäri liitetään Seinäjokeen. Näin on erään edustajan mukaan päätetty ja asia tulee julkiseksi ensi viikolla.
      Ähtäri
      41
      952
    Aihe