alamaissa

ollaan yritetty lasta pari vuotta lapsettomuus klinikoiden " avustuksella ".Ollaan sitä mieltä että tekevät paljon hoitovirheitä ja eivät mieti asijoita aina loppuun asti.Laskutus kyllä toimii hyvin mutta vastuuta ei oteta eikä tunnusteta virheitä. KALLISTA! (elämä on)
1344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Hei,

Tiedän, että lasten saanti ei aina ole niin yksinkertaista. Itse en vielä edes uskaltautunut yritykselle kunnolla. Tiedostan vahvasti sen, että lapsia ei tehdä, vaan niitä saadaan. Itse lohduttaudun ajatuksella, että ellei biologisia lapsia saa niin adoptio on mielstäni hyvä vaihtoehto minulle/meille. Äitiys ja isyys on kuitenkin aivan muuta kuin geenit. Jos en saa biologista lasta niin adoptoin, sillä elämässäni haluan olla äiti.

Lapsettomuushoidot ovat varmasti raskaita. Tsemppia teille ja muistakaa jaksaa rakastaa toisanne. :)

C

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mies 36 kirjoitti:

ollaan yritetty lasta pari vuotta lapsettomuus klinikoiden " avustuksella ".Ollaan sitä mieltä että tekevät paljon hoitovirheitä ja eivät mieti asijoita aina loppuun asti.Laskutus kyllä toimii hyvin mutta vastuuta ei oteta eikä tunnusteta virheitä. KALLISTA! (elämä on)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu