Katso, koirakin opettaa pennuilleen rajat

Anonyymi

Olipa loistava video tubessa, koiraemo todellakin opettaa lapsille malttia ja kuria. Aivan mahtava. Tämä on totta eläinmaailmassa ja tästä voisi moni ihmisvanhempi ottaa oppia, lapselle pitää opettaa myös rajat, itsehillintää ja malttia.

Katsokaa ja yrittäkää ymmärtää, te nykynuoret. https://youtu.be/KHBe0jT6S3U

6

1105

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Video oli tosiaan hyvä mutta hieman järjetöntä verrata koiria ja ihmisiä keskenään kun eri lajeja tässä kumminkin ollaan, me nykynuoretkin.

    • Anonyymi

      Olin toisella kymmenellä ja tupakkaa teki mieli kokeilla. Olin äidin kanssa ruokakaupassa ja pihistin tupakka-askin. Kotona äiti kysyi, että mitä piilottelen kun pidin toista kättä taskussa tupakka-askin päällä. No, kiinni jäin. Sitten tuli kysymykseen että mitä nyt; sain valita, joko menen viemään askin takaisin kauppaan tai haen piiskan ulkoa. Hain piiskan ja sain maistaa sitä, ja äiti otti tupakat ja aikoi hoitaa sen puolen. Oli ihan opettavaista kyllä.

      • Anonyymi

        Vähäisenkin ruumiillisen kurituksen ylikriminoinnin tarkoitus on auktoriteettien nitistäminen. Tämä on yksi monesta eri pyrkimyksistä tuhota nykyinen yhteiskunta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Vähäisenkin ruumiillisen kurituksen ylikriminoinnin tarkoitus on auktoriteettien nitistäminen. Tämä on yksi monesta eri pyrkimyksistä tuhota nykyinen yhteiskunta.

        Viherpunafemakot hääräävät tässäkin. Miesviha voiman lähteenä ja tehtävänä murentaa yhteiskunnan tukipilareita.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viherpunafemakot hääräävät tässäkin. Miesviha voiman lähteenä ja tehtävänä murentaa yhteiskunnan tukipilareita.

        Joo


    • Anonyymi

      Mut eläinmaailmassa ei ole sellaisia kun lastensuojelu...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      141
      2189
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      236
      947
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      152
      924
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      893
    5. Ketä haluaisit suudella?

      🤣
      Ikävä
      64
      881
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      38
      856
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      111
      840
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      767
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      70
      715
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      581
    Aihe