Väärin sanottu kirkonmies on nykyään kirkkohenkilö

Anonyymi

Oma kirkkoni on luonnossa, joka on luonto ilman jostain kaukana tehdyistä kääröistä. Sitä meistä ei kukaan tiedä kuinka luonto on syntynyt.

Meillä on on uskomme ja kirkkomme, mutta me suomalaiset voimme pitää uskona ja kirkkona muitakin maailman viestejä.

Mistään välittämättä onnistumme olemaan kansakunta, joka "ruoskii" puheillaan kaikki muista poikkeavat, joihin mielestäni lukeutuu aina ne elämässä hyvää tekevät ihmiset.

Tekstiä löytyy ammateista, joihin itsellä ei ole tuntemusta tai kutsumusta. Milloin kyseessä on homoksi luultu ihminen, milloin sellaiseksi epäilty. Nyt ei ole siitä kyse, vaan ihmisestä, joka voi sanoa ajatuksensa julki. Olemme Suomessa, jossa saa turpaansa joskus, mutta olemme myös maassa jossa annetaan anteeksi enemmän kuin anekaupassa.

Jokaisella meistä on vapaus kertoa asioista. Ikävä kyllä, osa vapauksista tuomitaan uskonoppien mukaan.

Avatkaa omat päätä sitovat liinat ja menkää peilin eteen miettimään. Miettikää peilikuvaa, joka latoo tulemaan jotain käsittämätöntä.

2

813

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitä tämä moitteita antanut piispa miettii että kun muuan piispa käveli pride /homo kulkueen nokkamiehenä sateen kaari liikkern mukana on hänen tpimen kuva eli työ kuva tätä vai jumalan sanan julistusta levittävä henkilö

      Tästä pitäisi tulla erotus suoraan.
      Nim. Tiedän varmasti että luoja on olemadsa

      • Anonyymi

        Mitä sitä turhaan
        Kyllä.tämän kylän ,, väki on vöhissä ja ymmärtävät nuo lipsahtelut mitä joskus tulee.
        Ketää ei teilata tai syrjitä sen takia että kerran tai kaksi lausuu tai kirjoittaa vikaan muiden mielestä. Kivittåköön se joka itse ole mokamnut. Aika vähän taitaisi löytyä kivittäijiä.
        Sitä paitsi kaikki kivet viety Pajakkakoskeen ja loput viedään Niemisen koskiin melontareittien tielle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      364
      13026
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      105
      3995
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      27
      3988
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      61
      3844
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3294
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      60
      3170
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      138
      3106
    8. 104
      3071
    9. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      48
      2933
    10. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2764
    Aihe