Kylmiä hampparia

Kuka on saanut hietalahden hesestä kylmiä, niljakkaita pullapalloja. Aivan lionneita . Laitoin palautettakin mutta kiistivät ettei voi olla. Miksi joskus myös on jääkuutioita juomassa ja toisinaan ei.
550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kuka niitä nyt yleensä syö

Äänestä
  • Eikös se ollutkaan se ketä joka niitä syö? Ketä on kova kaveri kerkeämään joka paikkaan.

    Äänestä

Ketä....voi että on huonoa ulosantia

Äänestä
  • Vaasassahan on tuo puhevamma, että käytetään "ketä" sanaa kun pitäisi käyttää "kuka" sanaa. Tuossa ylempänä sarkastisesti siihen viitataan.

    Äänestä

Jätä roskaruoka, siinä se.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuka on saanut hietalahden hesestä kylmiä, niljakkaita pullapalloja. Aivan lionneita . Laitoin palautettakin mutta kiistivät ettei voi olla. Miksi joskus myös on jääkuutioita juomassa ja toisinaan ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu