Tunkit anto sponsseille riihikuivaa rahaa vastineeksi Wincapitan virtuaalisesta leikkirahasta. Valitettavasti pojilta unohtu kuitit ja nyt sitten ollaan nokka solmussa, kun valtiolta ei heru pölvästeille korvauksia. Taitaapi käydä niin, että tulevassa oikeudenkäynnissä valtion edustaja vastaa tunkeille samaan tapaan kuin legendaarinen Sponssi-Sepe: löytyykös pojilta näyttää kuitteja?
On moraalisesti oikein ottaa rahat pois tyhmiltä.
"Kymmenet rahaa menettäneet ihmiset ovat haastaneet valtion oikeuteen Wincapita-sijoitushuijaukseen liittyvistä korvauksista, kertoo Uutissuomalainen.
Wincapita-huijauksessa rahaa menetti kaikkiaan yli 10 000 ihmistä. Korvauksia menetyksistään haki ORK:sta lähes 1 500 ihmistä. Heistä 349 jäi vaille rahoja, ja lisäksi osa sai vain osan vaatimistaan korvauksista, Uutissuomalainen kertoo." https://www.aamulehti.fi/rikos/art-2000008238333.html
Löytyykö tunkeilta kuitteja?
86
1907
Vastaukset
- Anonyymi
Karavaani kulkee ja koirat räksyttää !!!
- Anonyymi
Onko Valkku ostanut uuden Dusterin?
- Anonyymi
Valkku löytyi!
Käy maahanmuuttopalstalla kuumana kuulemma.
Ihmettelinkin minne pöljäke hävinnyt palstalta, kieltää siellä menneisyytensä. No lesta on aina lesta.- Anonyymi
Löytyi todellinen oksennus valkun kirjoittamana taas:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17104280/mika-tehtava-moderaattorilla-oikeastaan-on#comment-110031014 - Anonyymi
On se vastenmielinen ja omahyväinen heppu, mummonsa kautta alunperin Pohjanmaan lestanen.
- Anonyymi
Mgvalkku aamusta alkaen poistatellut itselleen liian tukalia kirjoituksia
Ohitan kantaa ottamatta epärelevantit ja palstan sääntöjen vastaiset huutelut.
Tähän otan selvän kannan: On surkeaa, että Oikeusrekisterikeskus (ORK) ei jaa rahaa aivan kaikille.
Kyllä pitäisi sitä joka ikisen winkkaritorvelon voida luottaa siihen, että valtio korvaa juuri hänen tappionsa, vaikka torvelo itse teki ensin parhaansa kokeakseen sen tappion.
Sillä mitä muuta kuin umpityhmää korvakorvaisuutta on se, että torvelo sivuutti täysin kaikki varoitukset winkkarista. Arpajaishallinnon päällikkö varoitti sijoittamasta winkkariin, oma pankki varoitti, naapurit, tuttavat ja media varoittivat. Jopa oma isoäiti oli kovasti huolissaan, kun torvelo ruinasi mummolta sijoitusrahaa. Mutta eihän ahneuden pirun sokaisema torvelo kuullut eikä halunnut edes ymmärtää kuulemaansa.
Sitten oli vielä sarja niitä pöljän pojan tyhmyyttään tekemiä virheitä. Rahat vietiin käteisenä koijarin kouraan. Ei siinä ymmärretty edes sitä, että pankki on varmempi rahojen siirtäjä, koska pankin suorittamasta siirrosta jää aina kiistaton tosite. Kuitteja ei tietysti edes ymmärretty pyytää, mitä sitä turhaa. Vieläpä nauraa rellotettiin ymmärtävästi, kun vyölaukkumies selitti tiliotteista, että turhaa, kuka jaksaa.
Kuin lopullisena kirsikkana tyhmyyden kakussa torvelo vielä kipaisi EOK:n hoiviin ja veisasi pää täristen samassa kuorossa, että Winkkari oli varmasti laillista kuin revan pesu saunassa sekä viranomaiset kaatoivat kateuttaan toimivan rahantekokoneen.
Valtion pitää tietysti korvata tappiot. Eihän syyntakeeton torvelo voi olla vastuussa omista touhuistaan.
Tätä mieltä minä olen. ;)- Anonyymi
Sioittajalla oli puolellaan rautainen argumentti kumoamaan kaikki varoitukset:
Sponsorin kertoma "no kun Hannu sanoi". - Anonyymi
Milenkiintoista, että joku viitsii vielä yli 15 v tapahtuneesta rikoksesta edelleen kertoa, kuinka tyhmiä petoksen uhrit olivatkaan. No, niin olivat.
Muuta motiivia en keksi kuin valuuttakauppiaan oman moraalisen ylemmyyden manifestointi. Olet sä sitten hyvä ihminen. Etkä voi joutua tietenkään hyvänä ihmisenä huijatuksi. Tätä mieltä olen! - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Milenkiintoista, että joku viitsii vielä yli 15 v tapahtuneesta rikoksesta edelleen kertoa, kuinka tyhmiä petoksen uhrit olivatkaan. No, niin olivat.
Muuta motiivia en keksi kuin valuuttakauppiaan oman moraalisen ylemmyyden manifestointi. Olet sä sitten hyvä ihminen. Etkä voi joutua tietenkään hyvänä ihmisenä huijatuksi. Tätä mieltä olen!Haukut väärää puuta. Röllykkä se täällä avautuu pahasta olostaan. Vielä 13 vuotta tapahtuneen jälkeen.
- Anonyymi
"On se vastenmielinen ja omahyväinen heppu, mummonsa kautta alunperin Pohjanmaan lestanen."
Pääasia, että hän saa reaktioita aikaan. Millään muullahan ei ole väliä.- Anonyymi
Narsistien häijy käyttäytyminen johtuukin hyvin matalasta itsetunnosta, ehdottavat yhdysvaltaistutkijat.
- Anonyymi
"On moraalisesti oikein ottaa raha pois tyhmiltä "
Samaa mieltä vai eri mieltä? - Anonyymi
Kaksoisnikkeily oliniin tavallista Suomi24:n nuoruudessa, alkuaikojen kompurointia. Anonyymiys korjasi sen virheen,jos se nyt edes virhe oli.
- Anonyymi
Valkun syntymä oli iso virhe.
- Anonyymi
Keta tunkkien kuitit edes kiinnostaa?
Kun nyt ohitan kantaa ottamatta epärelevantit ja palstan sääntöjen vastaiset huutelut, huomaan, että en ole saanut ensimmäistäkään asiallista vastausta .;)
- Anonyymi
Vastausta mihin? Mitä sinä kysyit?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastausta mihin? Mitä sinä kysyit?
Anonyymin kirjoittajan ominaisuudessa aloittajana unohti kirjautua sisään. On dementiassaan unohdellut usein, ja välillä kirjoitellut Moktarillaan tänne ja Valkullaan maahanmuuttopalstalle multinikkeihinsä kompastuen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vastausta mihin? Mitä sinä kysyit?
> Valkku-MG kuitenkin parani alkoholismistaan, josta olemme kaikki iloisia.
Tämä onkin ainoa asia, josta Moktarin yhteydessä voi olla iloinen. Kaikki muu on panettelua, saivartelua, valehtelua ja itsensä kehumista. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
> Valkku-MG kuitenkin parani alkoholismistaan, josta olemme kaikki iloisia.
Tämä onkin ainoa asia, josta Moktarin yhteydessä voi olla iloinen. Kaikki muu on panettelua, saivartelua, valehtelua ja itsensä kehumista.Kyllä käsidesi maistuu hänelle aina silloin tällöin.
- Anonyymi
Jaahas, röllykällä on taas korkki auki. Tippa silmässä katselee ruutukaappauksia vessakerhon sivuilta ja syyttää Valuuttakauppiasta homman kaatumisesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaahas, röllykällä on taas korkki auki. Tippa silmässä katselee ruutukaappauksia vessakerhon sivuilta ja syyttää Valuuttakauppiasta homman kaatumisesta.
Älä nyt Valkku jaksa taas. Sinisellä nikillä ainoastaan lupasit öyhöttää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaahas, röllykällä on taas korkki auki. Tippa silmässä katselee ruutukaappauksia vessakerhon sivuilta ja syyttää Valuuttakauppiasta homman kaatumisesta.
Lisää käsidesiä Valkulle ja sinisellä nikillä. Nauretaan yhdessä.
- Anonyymi
Valkkumoktis on kova niksuttelemaan.
- Anonyymi
No, en ainakaan minä. Jos on niin pöljä, ettei edes S24 sääntöjä ymmärrä, niin ei ainakaan kannata sijoittaa vessaklubiin tai vastaaviin kusetuksiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, en ainakaan minä. Jos on niin pöljä, ettei edes S24 sääntöjä ymmärrä, niin ei ainakaan kannata sijoittaa vessaklubiin tai vastaaviin kusetuksiin.
Taas unohdit sinisen värin, ihan oman moktun nikin.
- Anonyymi
Ei hän mitään kysynyt. Esitti oman näkemyksen. Sitä varten tämä foorum on.
- Anonyymi
Taidat olla vähän yksinkertainen; Valkkuhan teki avauksen ilman sinistä nikkiään. Nauretaan yhdessä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taidat olla vähän yksinkertainen; Valkkuhan teki avauksen ilman sinistä nikkiään. Nauretaan yhdessä
Päätä särkee eikä naurata. Hyreksiminenkaan ei juuri auta.
- Anonyymi
Auma
- Anonyymi
Toivottavasti Valuuttakauppias, Moktar Valkku ja muut Tynkkyset malttavat olla kotona katselemassa Knus Galanin esitystä Pandoran papereista.
- Anonyymi
Tietovuodosta selviää, että useat rikostaustaiset suomalaiset ovat hankkineet itselleen veroparatiisiyhtion.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tietovuodosta selviää, että useat rikostaustaiset suomalaiset ovat hankkineet itselleen veroparatiisiyhtion.
Pandoran paperit - tietovuodosta löytyy yli 200 suomalaista veroparatiisiyhtiön omistajaa tai johtajaa, Ylen MOT-toimituksen tekemä selvitys kertoo.
- Anonyymi
Nami,nami. Kohta on taas hillopäivä. Muistakaa toimia ohjeiden mukaan!
- Anonyymi
Aivovuoto!
- Anonyymi
Entisellä naapurilla meni luottotiedot ku meni tyhmyyttään ottaa sijoituslainan winclubiin. Kai ne velat tässä kohta jo vanhenee? Sitten pääsee taas velaks osallistuun uuteen kusetukseen ^^
- Anonyymi
Älä Moktar selitä turhaan.
Ketjusta on poistettu 72 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1321634- 381552
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa601296- 681285
Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2031065- 691044
Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?
Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi2631044- 74945
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää17897Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta
Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps106868