Olisiko joku niin ihana, että katsoisi minulle korteista, mihin suuntaan tulevaisuuteni on menossa? Jouduin irtisanoutua työpaikastani työpaikkakiusaamisen vuoksi maaliskuussa ja kiusaamisesta huolimatta, sain vielä 3 kk:den karenssin. Lyötiin vielä ns. lyötyä lisää.
Työtä olen etsinyt aktiivisesti, mutta kiusaamisesta johtuvat itsetunto ongelmat kiusaavat mieltä töitä etsiessäni. Haluaisin pientä toivon kipinää tilanteeseni, näkyykö lähitulevaisuudessa työpaikkaa?
Kiitos.
Toivon kipinää korteista?
6
2243
Vastaukset 6
- Anonyymi
Katellaan katellaan, tuota , kipase kaupasta uus korttipakka, ja osta alkosta Iso kossupullo, nii katellaan niitä kortteja sitte !
- Anonyymi
Jahas.. yleensä sillä korttien kattojalla on ihan omat kortit ja ei tuo rahatilanne anna myöden hakia sitä kossuakaa, joten susta ei ollu kyllä mitää hyötyä....
- Anonyymi
Näkyy ja ei näy..eli todennäköisesti sun pitäis yrittää käydä terapiassa tuon työpaikkakiusaamisen takia että et seuraavassa työpaikassa antaisi niille kusipää päälliköille mahdollisuuksia taas hyökätä kimppuusi koska kyllähän se seuraavakin paikka voi mennä ohitse sitten noin..Jotakin muutosta siis sinuun koska niitä paskoja et voi muuttaa..!!varmaankin esim lisää teennäisyyttå ja ruskea kielisyyttä koska päälliköt on sekopäitä joka työpaikassa..
- Anonyymi
Jos tulevaisuutesi riippuu korteista, niin ei hyvältä näytä.
Sori vaan.- Anonyymi
No eihän se aloittaja niin väittänytkään
- Anonyymi
Opettele pitämään rajoja ihmis-suhteissa ja elämässä, vaihda työpaikkaa tai irti sano jos mahdotonta kiusaajan osalta olla työssä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 112749
- 39685
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.19670Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s32629Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?38557Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?63526- 34525
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?50519- 70504
- 63491