Miksi YLE julkaisee "surmasta", kun tieto murhasta on ollut pitkään ja jopa yleisesti saatavilla? Eikö uhrin oikeuksien polkeminen yleläisten toimesta lopu vai leviääkö juutisen uutinen, että vähempiosaista vähätellään?
Ylen uutisointi Koskela
Anonyymi
2177
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Yhdysvallat haluaa nöyryyttää maita joista se haluaahyötyä niiin että se maalaa ne hirviöiksi ja julkaiser kuvia guantanamon vankiloista joissaihmisiä kohdellaan kuin he eivöt olisi ihmisiä joille kuuluu arvokas kunnioittava kohtelu
Usa itsehän on tappanut miljoona - 10 miljoobaa ihmistä viimeisen 20 vuiden aikana lähi idässä iskuissaan mutta uhoaa kostavansa 13 oman kansalaisensa hengen.
Kuin pahainen kakara hiekkalaatikolla,muyta maailma ihailee väkivaltaa
Samalaista väkivaltaa harrastaa ihminenjoka värvää muut asuinalueella vainoamaanyhtö ihnistä melulla eli jätkiäkäskettty karjua huutaa jokapuolella maalitetun kotia. Vahtia vainota, häiriköidä, yhdestä tehty muille elämäntehtävä.
Näin keski-suomessa mies myyjö, vaimonsa kassa värväävät ihmisiä viharikoksiin.
Tuhoamaamviattomien elämää, sadat aikuiset nauttivat sadistisesti ja peli jossasadat vahibgoittaa yhtö tyi heille iloa ja merkityksen lapsiperhe elämään.
Muista keskustella asiasta lääkärisi kanssa!