Miksi YLE julkaisee "surmasta", kun tieto murhasta on ollut pitkään ja jopa yleisesti saatavilla? Eikö uhrin oikeuksien polkeminen yleläisten toimesta lopu vai leviääkö juutisen uutinen, että vähempiosaista vähätellään?
Ylen uutisointi Koskela
2
154
Vastaukset
- Anonyymi
Yhdysvallat haluaa nöyryyttää maita joista se haluaahyötyä niiin että se maalaa ne hirviöiksi ja julkaiser kuvia guantanamon vankiloista joissaihmisiä kohdellaan kuin he eivöt olisi ihmisiä joille kuuluu arvokas kunnioittava kohtelu
Usa itsehän on tappanut miljoona - 10 miljoobaa ihmistä viimeisen 20 vuiden aikana lähi idässä iskuissaan mutta uhoaa kostavansa 13 oman kansalaisensa hengen.
Kuin pahainen kakara hiekkalaatikolla,muyta maailma ihailee väkivaltaa
Samalaista väkivaltaa harrastaa ihminenjoka värvää muut asuinalueella vainoamaanyhtö ihnistä melulla eli jätkiäkäskettty karjua huutaa jokapuolella maalitetun kotia. Vahtia vainota, häiriköidä, yhdestä tehty muille elämäntehtävä.
Näin keski-suomessa mies myyjö, vaimonsa kassa värväävät ihmisiä viharikoksiin.
Tuhoamaamviattomien elämää, sadat aikuiset nauttivat sadistisesti ja peli jossasadat vahibgoittaa yhtö tyi heille iloa ja merkityksen lapsiperhe elämään.- Anonyymi
Muista keskustella asiasta lääkärisi kanssa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1176186Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto635129SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun654242SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt973831Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352479Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat652226Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val241572