Kiitos Ano, että pelastat Suomen !

Kun persuja siirtyy Anon puolueeseen, alkaa puolueitten välinen riita, joka tuhoaa ne molemmat. Kiitos Ano, että pelastat Suomen !
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Selvä, kaikki äänestämään Anoa niin saadaan Ano pääministeriksi.

Äänestä

Perussuomalaisten hörhösiipi voisi siirtyä tuohon uuteen puolueeseen.

Äänestä
  • Mikä hörhösiipi ? Koko puolue on hörhö.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mikä hörhösiipi ? Koko puolue on hörhö.

    Luotat liikaa propagandaan ja dis-informaatioon.

    Äänestä

Persut elävät omaa aivopestyn fantasiakertomustaan vailla minkäänlaista realismia.
Ne kävelevät kohti Anon niille virittämää ansaa. Persut hajoavat kahdeksi
minipuolueeksi ja aika pian ne häviävät kokonaan.

Äänestä

Vihreillä Hömö Tiainen.

Äänestä

Rokote vastaiset persut siirtyy Anolaisiin.

Äänestä

Suomenmaa 17.6.2021 Keskustan puheenjohtajaksi viime syyskuun puoluekokouksessa pyrkinyt Ilkka Puu Tiainen on lähtenyt mukaan uuteen puoluehankkeeseen.

Puu Tiainen valittiin kuntavaaleissa Alavuden kaupunginvaltuustoon keskustan listalta

Hän perustaa nyt oman Valta kuuluu kansalle-ryhmän. Ryhmä on osa saman nimistä puoluehanketta.

PUOLUEHANKKEEN johtohahmona toimii oman eduskuntaryhmänsä yksin muodostava Ano Turtiainen

Keskusta Puu Tiainen on yksi hankkeen johtavista taustavoimista

Äänestä

Pesujen valheet ja vääristelyt lentävät kuin tuulettimeen heitetty p*ska.

Äänestä
  • Ps on p*skatuuletin.

    Äänestä

Puu Tiainen on luvannut, että kun Kepu on pannut minut maksamaan matut ja niiden lomamatkat kotimaihinsa josta ovat paenneet henkensä kaupalla ja Haaviston isis- talibanintuojan palkat

niin Puu Tiainen kysyy nyt Kepun johdolta, joudunko itse maksamaan koronapassin testini vai maksaako ne Kepu?

Äänestä

Vähissä on Suomen puolustajat eduskunnassa.

Äänestä
  • Kaikki muut paitsi persut ovat Suomen puolella. Persuja on jopa lähtenyt taistelemaan
    Venäjän puolella Ukrainaa ja EU:ta vastaan. Kun taistelee EU:ta vastaan asein,
    taistelee myös Suomea vastaan asein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun persuja siirtyy Anon puolueeseen, alkaa puolueitten välinen riita, joka tuhoaa ne molemmat. Kiitos Ano, että pelastat Suomen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu