Siis ministeri Jari Leppä (keskusta) haluaa, että petoeläimiä saa jatkossakin kiduttaa pyyntiraudoilla, joita kuka tahansa pökilö voi asettaa metsiin.
Ministeri Jari Leppä -oletteko valmis laittamaan kätenne laukeavaan pyyntirautaan ja pitämään sitä yhtäjaksoisesti kuukauden tai pari? niin ettei kukaan sitä irroita.
Myös ns. kiintiömetsästys on vain porsaanreikä päästä tappamaan rauhoitettuja petoja.
Eli kansalaisaloite lakimuutoksesta: Pyyntiraurat rekisteröitävä/tai niiden käyttö lopetettava eläinsuojelullisista syistä. Kiintiömetsästys lopettava ja luvan rauhoitettujen petojen pyyntiin antaa vain Luke (Luonnonvarakeskus).
Nykyinen maa- ja metsätalousministeriö on pukki kaalimaan vartijana.
Suurin osa suomalaisista haluaa nauttia/nähdä eläviä eläimiä luonnossa. - Miksi siis pieni marginaalinen keskustaryhmittymä saa mellastaa metsissä aseiden kanssa, nyt jopa pimeänäkölaitteiden kanssa.
Voiko yksi jauholaariin pudonneen näköinen keskustaministeri yksin päättää
Anonyymi
1
309
Vastaukset
- Anonyymi
Marginaali ryhmä olette te ja sinä yksinään provoinesi tällä palstalla vuosikausia valittaen. Edelleen kaikkea mistä sinä et pidä ei voida kieltää, vaikka ajattekin vihervasemmistolaista marginaaliryhmän yksipuolista diktatuuria. Rauta pyynti muiden muassa sinulla hukassa ja mitä hittoa edes kiintiöt tähän liittyy. No uutta provoa odotellessa, vaikka teille idiooteille on jo vastustaja palstakin erikseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 734333
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺684176Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭373589Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163183Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle372833En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142582Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102374IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm251523Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571302Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli761101