https://getvoltbox.com/article4/fi?gclid=Cj0KCQjw1dGJBhD4ARIsANb6OdmnYOn231NlUbymjmF7clTps8_uTeeYCB4_Hj471aS-XX0rbJBfIIkaAg4FEALw_wcB
On keksitty laite joka säästää 90% sähkölaskuista ja lehtitietojen mukaan on vielä laillinenkin, elikkä käyttäjä ei syyllisty rikokseen aitä käyttäessä. Sähkölämmitteiset talot voivat säästää tuhansia euroja kuluja vuodessa.
Tilasin itsekkin laitteen koska MV-lehtikin kehui sitä.
On keksitty laite joka säästää 90% sähkölaskuista ja lehtitietojen mukaan on vielä laillinenkin, elikkä käyttäjä ei syyllisty rikokseen aitä käyttäessä. Sähkölämmitteiset talot voivat säästää tuhansia euroja kuluja vuodessa.
Tilasin itsekkin laitteen koska MV-lehtikin kehui sitä.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Tilasin kaksi kappaleita niitä ja nyt tuskin näkyy koko laskua!
Lisäsin omaani yhden lisädiodin ja katso: näin voin suodattaa kaiken siirtohinnoitetun sähkön pois. Sehän niissä laskuissa eniten maksaa. Nyt maksan vain pelkästä kulutuksesta ja sekin alennettuun hintaan!!
Kaikki valetta ?
Kyllä kyllä, minä tilasin het 4 kpl, nii ne alkoi lähettää joka kuukausi 32,50 €/kk takaisin, naapuri aiko tilata 6 nii se vois saaha vielä enempi takasin maksua !
Eihän voi olla valetta jos lehdessä näin sanotaan, ja kuvakin vielä on. On viisaita mielipiteitä niinkuin MV lehdessäkin on. Eikö silloin pidä uskoa.
Ehdottomasti+pitää+uskoa+jos+kerta+MV-lehdessä+on+näin+sanottu,+Siinähän+on+kaikki+
aina+100%+totta,+mitään+pois+jättämättä+tai+lisäämättä.
Minä en maksa niitä ollenkaan, sinä maksat ne.
Kansan uutiset eli vasemmistoliiton lehti pitää tätä varmana tietona.
Vatmaahan se onkin koska MV-lehtikin suositteli sitä. Katsokaapa miten kävi loisteelle joutuu jo potkimaan ukkoja pihalle.
Perussuomalaisillehan MY lehti tietosanakirja ehkä heillä luulisi olevan näitä laitteita paljonkin.
Mainos on esiintynyt mm suomi24 sivustollakin, joka luotettavuudessaan on vailla vertaa.
Laite toimii hyvin onhan selvää että tälläinen vehje pistää sähköyhtiöt kontalleen.
Tämä on näille ketkuille oikein koska valtiolta jää vuosittain saamatta 100 miljoonaa euroa.
Kokoomuksen hallituskaudella myytiin Fortumista sähkönsiirto Carunalle ja siitä alkoi kuluttajien rahastus. Kaiken huippuna Caruna tulottaa voittonsa veroparatiisien kautta piiloon.
Muistan hyvin kuinka silloinen valtionvarainministeri Jan Vapaavuori piti monta puhetta myynnin puolesta puolesta.
https://www.youtube.com/watch?v=AyBtuxwVjLQ
Laulu riistosta.
Minä muistan Haaviston puheen, miten puhui peräpää pitkällä kaupan puolesta:
"Caruna-kaupan valmistellut Haavisto: Meillä oli väärä arvio
Caruna-kauppaa ministerinä valmistellut Pekka Haavisto (vihr) sanoo, että hallituksen päätös perustui väärään arvioon sähkön hintakehityksestä." lähde IL
Niinkö? Onhan se söpöä, että Kansan Uutiset on se foorumi, josta tietosi ammennat. Luet sitä varmaan mielelläsi. Mutta nyt kyllä rohkenen epäillä että sinulla on mennyt Suomen Sisu ja Vasemmistoliitto sekaisin, kuten tavallisesti.