125 mm pikkurälläkässä. Ne Tokmannin halpis-Kraftit tuntuivat selvästi paremmilta.
Yllättävän nopiaa EXPER-katkaisulaikka riekaleiksi
6
401
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö tuo "Exper" ole myös halpislaikka? Mikään kansainvälisesti tunnistettava brändituote se ei ainakaan ole.
- Anonyymi
Jaaha, no ilmankos se oli Halpa-Hallista ostettu...:)
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa riekaleiksi? Laita linkki laikkaan joka oli.
Exper merkin alla olevia laikkoja on tehty euroopassa ja niitä olen ostanut.
Olen 1mm laikkoja käyttänyt katkaisuun leikkaukseen aina, joitakin on 1.5mm katkaisulaikkoja en muista merkkiä. Hiomalaikkoja, alumiinille joku.- Anonyymi
No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan..Harvinaista jos reuna hajoaa oikealla käytöllä, joskus hiomalaikoissa käy että reunaan tulee iso viiste ja reuna terävä, silloin ajaa tasaisesti. Ei irtoa pieniä paloja pyöriessä.
Hyvät merkit euroopassa tehdyt, syö hyvin ja kipinää tulee. Hiomalaikat kestää hyvänä pitkään. 10 kpl peltikoteloissa saa x eur, on itselläni useita merkkejä. Verkkokaupoista hyvät ja halvat, tarjonnan.
- Anonyymi
Halvin on aina paras, ei välttämättä toimivin ja kestävin, mutta kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.224458Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma963061Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1992889Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.522532- 681216
Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk651046Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie23881- 47817
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA44763Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril108754