Yllättävän nopiaa EXPER-katkaisulaikka riekaleiksi

Anonyymi

125 mm pikkurälläkässä. Ne Tokmannin halpis-Kraftit tuntuivat selvästi paremmilta.

6

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö tuo "Exper" ole myös halpislaikka? Mikään kansainvälisesti tunnistettava brändituote se ei ainakaan ole.

      • Anonyymi

        Jaaha, no ilmankos se oli Halpa-Hallista ostettu...:)


    • Anonyymi

      Mitä tarkoittaa riekaleiksi? Laita linkki laikkaan joka oli.

      Exper merkin alla olevia laikkoja on tehty euroopassa ja niitä olen ostanut.

      Olen 1mm laikkoja käyttänyt katkaisuun leikkaukseen aina, joitakin on 1.5mm katkaisulaikkoja en muista merkkiä. Hiomalaikkoja, alumiinille joku.

      • Anonyymi

        No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
        Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
        Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan..

        Harvinaista jos reuna hajoaa oikealla käytöllä, joskus hiomalaikoissa käy että reunaan tulee iso viiste ja reuna terävä, silloin ajaa tasaisesti. Ei irtoa pieniä paloja pyöriessä.

        Hyvät merkit euroopassa tehdyt, syö hyvin ja kipinää tulee. Hiomalaikat kestää hyvänä pitkään. 10 kpl peltikoteloissa saa x eur, on itselläni useita merkkejä. Verkkokaupoista hyvät ja halvat, tarjonnan.


    • Anonyymi

      Halvin on aina paras, ei välttämättä toimivin ja kestävin, mutta kuitenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      60
      5600
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      218
      3733
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2478
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      22
      2395
    5. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      9
      1318
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      67
      1094
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      91
      1086
    8. Huonosti.

      Oletko kohdellut kaivattuasi huonosti? Miksi?
      Ikävä
      102
      1069
    9. Rötösherra käräjillä

      Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu
      Ähtäri
      18
      1052
    10. Häneen rakastuminen oli sellaista

      että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta
      Ikävä
      79
      985
    Aihe