125 mm pikkurälläkässä. Ne Tokmannin halpis-Kraftit tuntuivat selvästi paremmilta.
Yllättävän nopiaa EXPER-katkaisulaikka riekaleiksi
6
292
Vastaukset
- Anonyymi
Eikö tuo "Exper" ole myös halpislaikka? Mikään kansainvälisesti tunnistettava brändituote se ei ainakaan ole.
- Anonyymi
Jaaha, no ilmankos se oli Halpa-Hallista ostettu...:)
- Anonyymi
Mitä tarkoittaa riekaleiksi? Laita linkki laikkaan joka oli.
Exper merkin alla olevia laikkoja on tehty euroopassa ja niitä olen ostanut.
Olen 1mm laikkoja käyttänyt katkaisuun leikkaukseen aina, joitakin on 1.5mm katkaisulaikkoja en muista merkkiä. Hiomalaikkoja, alumiinille joku.- Anonyymi
No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan..Harvinaista jos reuna hajoaa oikealla käytöllä, joskus hiomalaikoissa käy että reunaan tulee iso viiste ja reuna terävä, silloin ajaa tasaisesti. Ei irtoa pieniä paloja pyöriessä.
Hyvät merkit euroopassa tehdyt, syö hyvin ja kipinää tulee. Hiomalaikat kestää hyvänä pitkään. 10 kpl peltikoteloissa saa x eur, on itselläni useita merkkejä. Verkkokaupoista hyvät ja halvat, tarjonnan.
- Anonyymi
Halvin on aina paras, ei välttämättä toimivin ja kestävin, mutta kuitenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2204219Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692715Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3932411- 472343
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua381597Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5321350- 571320
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em951316- 761291
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251186