Yllättävän nopiaa EXPER-katkaisulaikka riekaleiksi

Anonyymi

125 mm pikkurälläkässä. Ne Tokmannin halpis-Kraftit tuntuivat selvästi paremmilta.

6

335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eikö tuo "Exper" ole myös halpislaikka? Mikään kansainvälisesti tunnistettava brändituote se ei ainakaan ole.

      • Anonyymi

        Jaaha, no ilmankos se oli Halpa-Hallista ostettu...:)


    • Anonyymi

      Mitä tarkoittaa riekaleiksi? Laita linkki laikkaan joka oli.

      Exper merkin alla olevia laikkoja on tehty euroopassa ja niitä olen ostanut.

      Olen 1mm laikkoja käyttänyt katkaisuun leikkaukseen aina, joitakin on 1.5mm katkaisulaikkoja en muista merkkiä. Hiomalaikkoja, alumiinille joku.

      • Anonyymi

        No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
        Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan..


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No, se nyt oli liioittelua, mutta siis repaleiseksi se reuna meni. Täytyy nyt kyllä todeta, että Mirkan PUOLALAINEN laikka kului myös nopiaa. Exper on saksalainen.
        Tulee katkaisulaikkaa käytettyä myös ruosteisen pinnan hiomiseen kirkkaaksi toisinaan..

        Harvinaista jos reuna hajoaa oikealla käytöllä, joskus hiomalaikoissa käy että reunaan tulee iso viiste ja reuna terävä, silloin ajaa tasaisesti. Ei irtoa pieniä paloja pyöriessä.

        Hyvät merkit euroopassa tehdyt, syö hyvin ja kipinää tulee. Hiomalaikat kestää hyvänä pitkään. 10 kpl peltikoteloissa saa x eur, on itselläni useita merkkejä. Verkkokaupoista hyvät ja halvat, tarjonnan.


    • Anonyymi

      Halvin on aina paras, ei välttämättä toimivin ja kestävin, mutta kuitenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      42
      4915
    2. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      18
      3646
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      69
      3443
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      101
      2798
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      86
      2670
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      30
      2630
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      16
      1693
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1536
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      201
      1438
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      152
      1321
    Aihe