Sairaalaan joutuneet ovat ”vaikeasti immuunipuutteisia” toteaa Pirkanmaan koronanyrkki.
Vastaukset 22
- Anonyymi
Näyttää läväyttäyttävän Iltasanomat terveysjutussaan
https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000008248024.html - Anonyymi
Foliohattu päähän, se helpottaa...
- Anonyymi
En ymmärrä mitä foiliota pitää käuttää?
- Anonyymi
Niin, he ovat niin sairaita immunologisesti jo ennen koronaa, ettei edes 2 rokotetta estä täysin koronatartuntaa. Eli nämä ovat niitä harvempilukuisia ihmisiä, jotka sairastavat muutenkin koko ajan jotain tarttuvaa tautia. Heidän immuniteettinsa on joko synnynnäisesti vajaa tai sitten se on kehittynyt ajan kanssa vajaaksi.
- Anonyymi
Tämä on vaikeasti avautuva paketti
- Anonyymi
Ai miten niin on vaikea paketti? Sen kun käärit vasemman käden hihan riittävän ylös ja otat rokotteen neuvolassa. Minusta ei ole kyllä yhtään vaikeaa. Ehkä hieman voi pistos nipistää.
- Anonyymi
Ei kiinnosta. Rokotuksia vastaan sönkkääville rokotepiikki kynnen alle.
- Anonyymi
Korona-aikaan on korostunut se kuinka huonosti osa ihmisistä ymmärtää kirjoitettua tekstiä. On korostunut myös se kuinka tyhmiä osa ihmisistä ylipäätään voi olla.
Olisiko sittenkin parempi, että luonnon annettaisiin hoitaa tyhmemmät pois?
Terveydenhuolto tarjoaisi rokotetta ja ellei kelpaa niin se on sitten siinä.- Anonyymi
Ei rokotuksista kieltäytyjiä pitäisi missään tapauksessa hyysätä ja suostutella.
Jos on niin tyhmä, ettei tajua niin jääköön oman onnensa nojaan. - Anonyymi
Jos immunologiasta alkaa puhumaan rokotevastaisuususkovaisille niin se on sama asia kuin keittäisi helmiä sioille.
Mitään eivät ymmärrä ja kuitenkin meuhkaavat.
- Anonyymi
Vähä-älyisyys ilmentyy mm. rokotusten vastustamisena pelkästään siitä syystä, että voi vastustaa. Tässä se vielä yhdistyy itsekkyyteen ja toisten ihmisten halveksimiseen.
Ihminen itse uskoo mitä tahansa tyhmyyttään eikä älyllinen ja sosiaalinen kapasiteetti riitä tajuamaan sitä, miksi rokotus hyödyttää koko porukkaa.
On myös ihmisiä, jotka täysin ilkeyttään uhraavat vaikka itsensä, jotta saavat tehdä toisille kiusaa.- Anonyymi
No katoppa noita kylillä pyöriviä immeisiä jotka eivät edes maskia saa naamalleen. Eipä niiden monenkaan älykkyysosamäärä päätä huimaa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No katoppa noita kylillä pyöriviä immeisiä jotka eivät edes maskia saa naamalleen. Eipä niiden monenkaan älykkyysosamäärä päätä huimaa.
Jotkut voi olla allergisia,jos et sitä tiedä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No katoppa noita kylillä pyöriviä immeisiä jotka eivät edes maskia saa naamalleen. Eipä niiden monenkaan älykkyysosamäärä päätä huimaa.
Niin näkyy se älykkyyden puutos myös siinä ettei karstuset saa kortsua mulkun varteen, sehän olisi ratkaisu tyhmyyttään..
YT kukkulabilly
- Anonyymi
Maailman kaikista ihmisistä on noin joka toinen keskimääräistä tyhmempiä.
Pitää olla aika tyhmä jos kieltäytyy rokotuksesta vaikka siitä on todistettu olevan vahvasti hyötyä. Riskejä toki on, mutta ne ovat häviävän pieniä verrattuna koronan sairastamisen riskeihin.- Anonyymi
Vai minua väitätte tyhmemmäksi!?
NIMIM. Ei rokotetta, ÄO 150 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai minua väitätte tyhmemmäksi!?
NIMIM. Ei rokotetta, ÄO 150Voit olla älykäs, mutta viisas et ainakaan ole.
Sitäpaitsi tuskin IQ on sinulla 150..... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voit olla älykäs, mutta viisas et ainakaan ole.
Sitäpaitsi tuskin IQ on sinulla 150.....Todista väitteesi! Mittareita on monia. Mittaroitu on useasti. Matalin mittaus 137 aamupöpperössä ja 151 keskiarvo useasta mittauksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Todista väitteesi! Mittareita on monia. Mittaroitu on useasti. Matalin mittaus 137 aamupöpperössä ja 151 keskiarvo useasta mittauksesta.
Sen, että et ole ihan viisas olet jo todistanut ja se riittää minulle.
- Anonyymi
Sairaalaan joutuneet ovat pääsääntöisesti ROKOTTAMATTOMIA.
- Anonyymi
Vikatemies voi tulla tavallisestakin taudista vierailemaan.
- Anonyymi
Näiden vähäjärkisten rokotuksesta kieltäytyjien avulla pidetään nyt hallitusta pystyssä ja hallitus tekee mielenköyhiä päätöksiä.
Maahantulorajoituksia jatketaan vuoden loppuun asti vaikka niiden piti loppua jo nyt lokakuussa.
Jos rokotusaste olisi korkeampi rajoitukset poistettaisiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä on totta mikä ei?
Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?212144Päivän aivopieru Trumpilta
Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko721244- 132938
Just saying
Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.142727- 54646
Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa
Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv95632Jos selviäisi että kaivattusi
Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan93575Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?
Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v11573- 12567
- 65551
Jokin ei täsmää
Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi298546Toivotko vielä viestiä
Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.44539- 42525
Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?
Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas27492Kuka kaipaa T m?
Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota36480- 121475
- 75470
Miksi jotku naiset on niin tyhmiä
Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä51457- 58437
- 41434