Eläköön päivitykset.

Anonyymi

Tämäkin päivitys, kuten lähes kaikki päivitykset, onnistui sekoittaa toimivan laitteen. Kysymys on siis television ns kanavapaikka uudistuksesta, pieleen meni ainakin vanhemman töllöttimen osalta.

Samsung on merkki ja ikää laitteella melkoisesti, tarkkaa ikää en tiedä. Televisio aukeaa ihan omia aikojaan, sekä yöllä, jolloin häiritsee enemmän; mutta myös esimerkiksi tunnin kauppareissulta tultua on televisio auennut, vaikka lähtiessä sen sammuttaa. Asetettu uudelleen tehdasasetuksiin automaattisin kanavahauin, ainakin nämä HD:t meni oikeaan järjestykseen. Ohjekirjaa on luettu, sellainenkin oli, apua sieltä ei löydy, telkkarin omatoiminen availu jatkuu yhä.
Nukkumaan mennessä otan johdon irti, toistaiseksi ainakaan televisio ei osaa sitäitse takaisin laittaa.

2

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos lohduttaa, voin kertoa, että vajaat kuusi vuotta vanha Sony-telkkuni käyttäytyi alussa hieman samalla tavalla. Se ei tosin käynnistynyt itsestään, vaan kieltäytyi käynnistymästä sen jälkeen, kun yöllä oli syttynyt merkkivalo kuvaruudun alapuolelle.

      Paljon muutakin omituista oli, ja on hieman vieläkin, mutta kun television ostaneet olivat tarpeeksi kauan toimineet koekaniineina, television päivitykset korjasivat suurimman osan vioista. Nyt päivityksiä ei ole enää aikoihin tullut, joten jäljelle jääneet viat säilyvät iankaikkisesti.

      • Anonyymi

        Helpotin hieman tuota iltasammutusta, laitoin "kauko-ohjatun" pistorasian johdon päähän. Ei tarvi kyykistellä johtoa irroittamaan vaan nappia painamalla virta poikki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1686
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      271
      1584
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      285
      1343
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1282
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      905
    6. 66
      874
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      863
    8. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      46
      861
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      841
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      818
    Aihe