Tämäkin päivitys, kuten lähes kaikki päivitykset, onnistui sekoittaa toimivan laitteen. Kysymys on siis television ns kanavapaikka uudistuksesta, pieleen meni ainakin vanhemman töllöttimen osalta.
Samsung on merkki ja ikää laitteella melkoisesti, tarkkaa ikää en tiedä. Televisio aukeaa ihan omia aikojaan, sekä yöllä, jolloin häiritsee enemmän; mutta myös esimerkiksi tunnin kauppareissulta tultua on televisio auennut, vaikka lähtiessä sen sammuttaa. Asetettu uudelleen tehdasasetuksiin automaattisin kanavahauin, ainakin nämä HD:t meni oikeaan järjestykseen. Ohjekirjaa on luettu, sellainenkin oli, apua sieltä ei löydy, telkkarin omatoiminen availu jatkuu yhä.
Nukkumaan mennessä otan johdon irti, toistaiseksi ainakaan televisio ei osaa sitäitse takaisin laittaa.
Eläköön päivitykset.
2
117
Vastaukset
- Anonyymi
Jos lohduttaa, voin kertoa, että vajaat kuusi vuotta vanha Sony-telkkuni käyttäytyi alussa hieman samalla tavalla. Se ei tosin käynnistynyt itsestään, vaan kieltäytyi käynnistymästä sen jälkeen, kun yöllä oli syttynyt merkkivalo kuvaruudun alapuolelle.
Paljon muutakin omituista oli, ja on hieman vieläkin, mutta kun television ostaneet olivat tarpeeksi kauan toimineet koekaniineina, television päivitykset korjasivat suurimman osan vioista. Nyt päivityksiä ei ole enää aikoihin tullut, joten jäljelle jääneet viat säilyvät iankaikkisesti.- Anonyymi
Helpotin hieman tuota iltasammutusta, laitoin "kauko-ohjatun" pistorasian johdon päähän. Ei tarvi kyykistellä johtoa irroittamaan vaan nappia painamalla virta poikki.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä433713- 362424
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?321965- 191709
- 171669
- 231588
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai991536- 241447
- 221399
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko921342