Onko joku saanut yksinhuoltajuuden (nyt yhetishuoltajuus), syynä passin hakeminen?
Meillä siis yksi yhteinen lapsi ja nyt otin puheeksi passin hakemisen, jotta voitaisiin jossain vaiheessa matkustaa.
Voiko toinen kiusata tällaisella asialla, että emme sitten matkusta
Yksinhuoltajuusko?
9
137
Vastaukset
- Anonyymi
Voi kiusata ja minua kiusasi.
Passin saa kuitenkin haettua ja se voidaan myöntää myös ilman toisen huoltajan suostumusta, jos lapsen etu passia vaatii.
Itse sain vasta käräjäoikeuden päätöksellä asian kuntoon ja muksun matkalle.
Odotappas, kun haluat avata tilin lapselle… - Anonyymi
Et saa ilman isän suostumusta- huomioi 10000€ oikeudenkäyntikulusi
- Anonyymi
Onneksi kunta maksaa ne, koska olen lähivanhempi. Aina kannattaa taistella omien lasten edun vuoksi ja hyvä kun yhteiskunta tukee meitä lähivanhempia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onneksi kunta maksaa ne, koska olen lähivanhempi. Aina kannattaa taistella omien lasten edun vuoksi ja hyvä kun yhteiskunta tukee meitä lähivanhempia.
Kunta ei maksa yhtään mitään- lasteni äiti maksoi itse hakijana omat kulunsa, ja osittain myös minun hävitessään jutun. Aina kannattaa taistella omien lasten edun vuoksi ja hyvä kun yhteiskunta ei tue vieraannuttaja "äitiä- ja lastensuojelun viranomaisia".
- Anonyymi
Mainitsiko joku, ilman isän suostumusta?
Jos kiusaaja onkin äiti ja lähivanhempi?
Eikä kyse ole mistään oikeudenkäyntikuluista? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mainitsiko joku, ilman isän suostumusta?
Jos kiusaaja onkin äiti ja lähivanhempi?
Eikä kyse ole mistään oikeudenkäyntikuluista?Sain isältä.suostumuksen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sain isältä.suostumuksen
Ei saanut. Hävisi jutun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887