Naapuri pyytänyt kylään pari kertaa. Kun olen kieltäytynyt on alkanut toisen naapurin kanssa juoruamaan ja välttelemään minua. Lähtevät karkuun kun näkevät minut. Ei tunnu kivalta. Ei ymmärrä vaikka selitin että en yleensä kylättele. Juttelen kyllä ulkona. Saa kaikki naapurit puolelleen. Tunnen olevani ihan yksin.
Naapurin kanssa kylättely
13
318
Vastaukset
- Anonyymi
Kun teet näitä turhia ja naapureitasi panettelevia aloituksia tänne!
- Anonyymi
Onko täällä jotkut säännöt mitä tänne saa kirjoittaa. Ei tämä ole mitään turhaa. Minä en käyttäytyisi noin ihan kuin kakarat.
- Anonyymi
Kuulepas joka puhut että turhia naapureita. Oletko huomannut että täällä on oikein palsta Naapurit.
- Anonyymi
Kyllä vanhojen kohta kuolevien ihmisten pitäisi ymmärtää että täällä on kaikenlaisia ihmisiä. Ei kaikki ole niin seurallisia. On omat tuttavat kenen kanssa viettää aikaa.
- Anonyymi
Provo koko paska
- Anonyymi
Aloittaja voisi kokeilla kyläilyä tai kylässä käymistä, vai mielenterveyspotilaat kylättelevät.
- Anonyymi
Aloittajalla on varmaan omat kyläpaikat. Ei tartte naapureiden kanssa kylätiellä.
- Anonyymi
Kerrostaloissa suurin osa ei edes tunne naapureitaan. Vain sellaiset joilla ei ole omaa elämää juoruilee naapureiden kanssa. Samaa mieltä aloittajan kanssa. Parempi olla omien läheisten kanssa kun ruveta samassa talossa olevien kanssa liian tutuksi. Voi olla silti hyvän päivän tuttu.
- Anonyymi
Aikoinaan rivitalossa asuessa sanoin muutamille mukavan oloisille naapureille että meillä saa tulla käymään, koiria katsomaan vaikka. Ikään kuin jos kiinnostaa tutustua. Eikä kukaan tullut ja ymmärsin jättää kutsumisen yhteen kertaan koska onhan se jankkaaminen ahdistavaa, pitää ottaa vihjeestä (: pihalla edelleen juteltiin eli naapurisi on aika lapsellinen tosiaan.
- Anonyymi
Vastaiseen omakotaloon kun aikoinaan muutti perhe, he eivät aluksi muuta kuin pikaisesti tervehtivät. Joku heidät tunteva sanoi että ymmärtää tuon hyvin, kun tietää millaiset naapurit heillä ei rivitalossa oli.
Pikkuhiljaa tutustuttiin, ja heistä tuli parhaat naapurimme. Lapset lähtivät aikoinaan, ja joku vuosi sitten emäntä jäi leskeksi.
- Anonyymi
Minua on yksi pariskunta pyytänyt kylään lähes 10 kertaa mutta he eivät ole siitä loukkaantuneet. Jutellaan pihalla kaikista asioista.
- Anonyymi
Kerran tulin työpäivän jälkeen aika nuutuneena töistä ja naapuri huusi minua suureen ääneen sukunimellä (ei oltu varsinaisesti esittäydytty joten oli kai lukenut postilaatikosta) ja kutsui minua kaljalle uudelle terassilleen. Kieltäydyin kohteliaasti valittaen väsymystä ja nälkää, kehaisin vain hienoa terassia. En tiedä pahastuiko - noissa tilanteissa on vaan niin paljon kiinni ajoituksesta ja sen hetkisestä mielentilasta.
- Anonyymi
Ja varmasti ihan kaikista asioista,niin se pitää ja vähänmaustetta päälle lisätä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741