Naapuri pyytänyt kylään pari kertaa. Kun olen kieltäytynyt on alkanut toisen naapurin kanssa juoruamaan ja välttelemään minua. Lähtevät karkuun kun näkevät minut. Ei tunnu kivalta. Ei ymmärrä vaikka selitin että en yleensä kylättele. Juttelen kyllä ulkona. Saa kaikki naapurit puolelleen. Tunnen olevani ihan yksin.
Naapurin kanssa kylättely
13
272
Vastaukset
- Anonyymi
Kun teet näitä turhia ja naapureitasi panettelevia aloituksia tänne!
- Anonyymi
Onko täällä jotkut säännöt mitä tänne saa kirjoittaa. Ei tämä ole mitään turhaa. Minä en käyttäytyisi noin ihan kuin kakarat.
- Anonyymi
Kuulepas joka puhut että turhia naapureita. Oletko huomannut että täällä on oikein palsta Naapurit.
- Anonyymi
Kyllä vanhojen kohta kuolevien ihmisten pitäisi ymmärtää että täällä on kaikenlaisia ihmisiä. Ei kaikki ole niin seurallisia. On omat tuttavat kenen kanssa viettää aikaa.
- Anonyymi
Provo koko paska
- Anonyymi
Aloittaja voisi kokeilla kyläilyä tai kylässä käymistä, vai mielenterveyspotilaat kylättelevät.
- Anonyymi
Aloittajalla on varmaan omat kyläpaikat. Ei tartte naapureiden kanssa kylätiellä.
- Anonyymi
Kerrostaloissa suurin osa ei edes tunne naapureitaan. Vain sellaiset joilla ei ole omaa elämää juoruilee naapureiden kanssa. Samaa mieltä aloittajan kanssa. Parempi olla omien läheisten kanssa kun ruveta samassa talossa olevien kanssa liian tutuksi. Voi olla silti hyvän päivän tuttu.
- Anonyymi
Aikoinaan rivitalossa asuessa sanoin muutamille mukavan oloisille naapureille että meillä saa tulla käymään, koiria katsomaan vaikka. Ikään kuin jos kiinnostaa tutustua. Eikä kukaan tullut ja ymmärsin jättää kutsumisen yhteen kertaan koska onhan se jankkaaminen ahdistavaa, pitää ottaa vihjeestä (: pihalla edelleen juteltiin eli naapurisi on aika lapsellinen tosiaan.
- Anonyymi
Vastaiseen omakotaloon kun aikoinaan muutti perhe, he eivät aluksi muuta kuin pikaisesti tervehtivät. Joku heidät tunteva sanoi että ymmärtää tuon hyvin, kun tietää millaiset naapurit heillä ei rivitalossa oli.
Pikkuhiljaa tutustuttiin, ja heistä tuli parhaat naapurimme. Lapset lähtivät aikoinaan, ja joku vuosi sitten emäntä jäi leskeksi.
- Anonyymi
Minua on yksi pariskunta pyytänyt kylään lähes 10 kertaa mutta he eivät ole siitä loukkaantuneet. Jutellaan pihalla kaikista asioista.
- Anonyymi
Kerran tulin työpäivän jälkeen aika nuutuneena töistä ja naapuri huusi minua suureen ääneen sukunimellä (ei oltu varsinaisesti esittäydytty joten oli kai lukenut postilaatikosta) ja kutsui minua kaljalle uudelle terassilleen. Kieltäydyin kohteliaasti valittaen väsymystä ja nälkää, kehaisin vain hienoa terassia. En tiedä pahastuiko - noissa tilanteissa on vaan niin paljon kiinni ajoituksesta ja sen hetkisestä mielentilasta.
- Anonyymi
Ja varmasti ihan kaikista asioista,niin se pitää ja vähänmaustetta päälle lisätä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2224296Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii692765Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3942443- 472363
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua421639Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5551406Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em961334- 571330
- 781329
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251196