Muutto Tarinmaalle.

Palvelut, joukkoliikenne ja kuppilapalvelut. Onko niitä.
31071
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

30 vuotta sitten oli pari kauppaa. Enää ei ole yhtäkään.
Joukkoliikennettä ei ole, eikä tule.
Kuppiloista nyt puhumattakaan.
Jos ei omillaan pärjää, niin huonoa on.

Äänestä

Kirkko ja hautuumaa. Koulukin löytyy. Motarille lyhyt matka.

Äänestä

Juu, onneksi on motari vieressä niin pääsee äkkiä pois

Äänestä

Ketjusta on poistettu 26 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Palvelut, joukkoliikenne ja kuppilapalvelut. Onko niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu