Sampo Kaulanen, Minttu Murphy-Kaulanen ja Maria Veitola puhuvat syvällisiä aamupalapöydässä Yökylässä-jaksossa. Sampo Kaulanen pohtii oman elämänsä hallintaa ja ottaa esimerkiksi isänsä kuoleman vaikutukset itseensä.
https://www.suomi24.fi/viihde/kylakauppias-sampo-kaulanen-avautuu-isansa-itsemurhasta-vitu-i-vaan-niin-paljon-ettei?s24
Kyläkauppias Sampo Kaulanen avautuu isänsä itsemurhasta: "Vitu**i vaan niin paljon, ettei..."

19
2098
Vastaukset
- Anonyymi
Niin miksi teit aloituksen?
- Anonyymi
Ehkä / jospa siksi, että siinä oli hyvä esimerkki tyypistä, joka on mennyt vaikeuksien kautta voittoon. Yleensä ihmiset luovuttavat alamäissä liian helposti. - Nm. Esimerkki
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ehkä / jospa siksi, että siinä oli hyvä esimerkki tyypistä, joka on mennyt vaikeuksien kautta voittoon. Yleensä ihmiset luovuttavat alamäissä liian helposti. - Nm. Esimerkki
Sampo yhtä suuri 'menestyjä' kuin Keskinen tai Palsamäki. Turhan rihkaman kauppaaminen sinunlaisille ei kummoisia älynlahjoja vaadi.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sampo yhtä suuri 'menestyjä' kuin Keskinen tai Palsamäki. Turhan rihkaman kauppaaminen sinunlaisille ei kummoisia älynlahjoja vaadi.
Varsinkin, kun Jounin kaupassa älypuolen hoitavat muut kuin Sampo.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sampo yhtä suuri 'menestyjä' kuin Keskinen tai Palsamäki. Turhan rihkaman kauppaaminen sinunlaisille ei kummoisia älynlahjoja vaadi.
En ostele rihkamaa, jotta oletettavasti sitä on sinun päässäsi niin paljon, ettei muuta mahdu. - Nm. Revi siitä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varsinkin, kun Jounin kaupassa älypuolen hoitavat muut kuin Sampo.
Parempi kai miehen rikkaana sekapuuna kuusikossa kuin köyhänä katajana kanervikossa.
- Anonyymi
Josko sampo puolustelee päihteidenkäyttöään ja juamistaan. Isä on poissa mutta ihana vaimo on rinnalla toistaiseksi.
- Anonyymi
Kiva jakso, hienoissa maisemissa asuvat.
Minttu vaikuttaa todella hienolta tyypiltä, pysynyt miehensä rinnalla vaikka välillä ollut vaikeaa.
Veitolan on pakko pitää itsensä hyvässä kunnossa, esiintyy joka jaksossa uimapuvussa tai bikineissä. Kuinka moni uskaltaisi tehdä samoin tuossa iässä. Hyvä kroppa, vaikkei se nyt ole pääasia tietenkään- Anonyymi
Vaimo on ronski ja tempperamttia löytyy, pärjää hyvin yksinkin jos eron haluaa.
- Anonyymi
Hmm...Siltä metsäkin näyttää...miten sitä hoidetaan...
- Anonyymi
On tuo kyllä iskenyt kyntensä velkaa, vai rahaan.
tehtiin rouvasta toimitusjohtaja, onko mitään koulutusta?
Heillähän on velkaa todella paljon.
Vai saavatko velkoihinsa tv yms ohjelmilla elantonsa
Sampoa vedetään kuin pässiä narussa,näin ykisnkertaisia on suomen miehet.- Anonyymi
Kyllähän heidän kyläkauppansa vuosituotto oli melkomoinen. - Nm. Eivät tyhjätaskuja
- Anonyymi
Hieno pariskunta.Sampo puhuu myös oikeista Asioista.Ilman salailua ja peitelyä.ihan vaimokin on normaali ihminen.Ei mitän teskentelyä.Ottakaapa miehet naiset nuoret mallia heistä REHELISYYS,EI KATEUS kanna mihinkään
- Anonyymi
Joko sampo maksooi takaisin valtiolle aiheetta saamansa koronakorvaukset. 100 000 meni osakkeenomistajien taskuun. olisikohan sampo tehnyt petoksen Epähuomiossa.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain17810813Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710289Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2325729Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1784548Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313036- 1713035
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin381826Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981418Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61260Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161184