Keskustapuolue tuhoaa Perhon

Anonyymi

Keskusta sai yli puolet perholaisten äänistä kuntavaaleissa. Se oli suuri tappio Perholle ja perholaisille. Keskusta ei ole tehnyt mitään hyvää Perholle. Keskustalaisten kuntapoliitikkojen toimesta Perho on vain taantunut. Asukasluku on laskenut voimakkaasti eikä parempaa ole odotettavissa. Peholaisten pitää antaa keskustalaisille päättäjille kenkää.

5

828

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Keskustalaisten pitäisi tietenkin vaihtaa puoluetta, mutta eivät he siihen pysty. He ovat keskustauskovaisia.

    • Anonyymi

      Vaikka on syksy ja sieniaika, niin ihan kaikkea ei kannata lärviin tunkea. Aiheuttaa harhoja, kuten saamme palstalta huomata. Tietysti nämä nimettömät mölisijät tulisi jättää huomiotta harhaisine näkemyksineen, jotka ovat kaukana todellisuudesta.

      Väki vähenee maaseudulta, eikä siinä vaikuta mikä puolue on ns valtapuolue. Tämäkin selviäisi jos omasi edes auttavat tiedonhakutaidot, mutta kun ei vaan löydy kapasiteettia, niin jutut on täyttä kuraa. Käy pääkallopaikalla kysymässä miten kunnalla menee suhteessa muihin samankokoisiin kuntiin. Ei löydy enää syytä parjaamiseen, mutta toki itkut jatkuu, kun ei muuhun riitä äly.

      • Anonyymi

        Siinä yksi pölvästi uskoo, että Perhossa on muka kaikki hyvin. Ei ole ja syy on paljossa kepulaisissa päättäjissä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Siinä yksi pölvästi uskoo, että Perhossa on muka kaikki hyvin. Ei ole ja syy on paljossa kepulaisissa päättäjissä.

        No laita nyt konkreettisesti esille mikä on huonosti. Voit käyttää verrokkina naapurikunti Vimpeliä, Veteliä, Kinnulaa tai Kivijärveä.

        Kaikissa väki vähenee, se on megatrendi. Perhon koulut ovat uusia tai peruskorjattuja, on upouusi päiväkoti, on uusi jätevedenpuhdistamo, on kohtuu uusi laajennusosa vanhainkodilla, on toimiva terveyskeskus, lukio, toisen asteen koulutusta. Lisäksi on sijoitusvarallisuutta 6 M€ ja taseessa plussaa n. 4 M€. Liekö edes ymmärrät mitä nuo tarkoittaa?

        Mielenterveyspalveluissa on parannettava, olet siitä elävä esimerkki.


    • Anonyymi

      Eiköhän kuitenkin kunnan etu mene yli puoluerajojen. Olosuhteet huomioiden, ihan järjellistä kunnallispolitiikkaa on harjoitettu. Uskon, että luottamushenkilöillä ei puoluepolitiikka ole etusijalla. Kepu, demarit, persut ym.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Järkyttävä tieto Purrasta

      Purra tapasi nykyisen miehensä täällä. Suomi24:ssä! Tulipa likainen olo. Nyt loppuu tämä roikkuminen tällä palstalla.
      Maailman menoa
      245
      6047
    2. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      31
      4466
    3. Taas varoitusta lumesta ja jäästä

      Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,
      Maailman menoa
      24
      2552
    4. Mikseivät toimittajat vaadi Orpoa vastuuseen lupauksistaan

      Missä ne 100.000 uutta työpaikkaa muka ovat? Eivät yhtään missään. Näin sitä Suomessa voi puhua ja luvata mitä sattuu. E
      Maailman menoa
      312
      2296
    5. Aavistan tai oikeastaan

      tiedän, että olet hulluna minuun. Mutta ilman kommunikointia, tällaisenaan tilanne ja kaikki draama ovat mun näkökulmast
      Ikävä
      49
      1481
    6. Örebro kuolleet lisääntyy.

      Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.
      Maailman menoa
      178
      1424
    7. Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?

      Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?
      Suhteet
      161
      1349
    8. Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin
      Maailman menoa
      133
      1267
    9. Sulla on upeat pakarahalihakset

      todella hyvä muoto...
      Ikävä
      35
      1054
    10. J. Et tullut.

      Ei se mitään. Perjantaina tulee joku muu. M.
      Ikävä
      173
      1010
    Aihe