Pöljä pelkää

Miten voi olla niin pöljää olemassa, joka pelkää pikku sutta? Miten voi maailmassa olla noin tyhmiä apinoita? Miten ja miten. Koko maailmassa ei ole mitään järkeä kun tuommosta pöljyyttä on olemassa. Onko koko maailmaakaan olemassa kun tuommosta pöljyyttä esiintyy. Se on tyhmintä, mitä kuvitella saattaa.

Otetaanpa ajatusleikki. Vieras sivilisaatio vierailee maapallolla. Sitten he hoksaavat housuihin paskovan susipelkurin. Se naurattaa vierailijaa, suorastaan hirnuvat ja taputtelevat raajojaan. Varsinainen komediaplaneetta on löytynyt. Pallinaamojen planeetta. Ja noita pallinaamoja on toki vain kourallinen. Nuo joutaisikin lähettää vaikka kuuhun. Silloin muodostuisi oikea apinoitten planeetta. Siellä apinat saisivat olla rauhassa, ei sutta lähistöllä.

Ja me avaruusolioiden kanssa yhdessä luemme Susianalyysia ja naureskelemme tollerojen tyhmyydelle. Punaviintäkin siinä maistellaan. Sielläpähän kuussa paskovat housuihinsa. Voi säälittävää reppanaa. On siellä kylmäkin yöllä. Ja päivällä aurinko paahtaa, ei ole vettäkään eikä happea. Ja sudet silti pelottaa. Voi tyhmyyden tyhmyys.

7

240

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ne on ihan muut, jotka pelkäävät. Joka ainoan suden ampumistapauksen jälkeen nousee ihan niin maan mahdoton itku ja parku, jotta ei pahemmasta väliä. Siinä on poliisit ja oikeuslaitokset tiukoilla ihan jonkinjoutavuuksien takia.

      On se hullua!

      Ja mitä ajatusleikkiisi tulee, niin melko hyvää pohjaa vieraan sivilisaation vaikutuksista saat historiasta, jos osaat edes hieman perehtyä siihen, miten kävi Amerikan alkuperäisväestölle ystävämme Kolumbuksen vierailujen jälkeen. Jos et itse osaa, niin pyydä vaikka jotakin nokkelampaa selittämään!

      • Susianalyysissa (osa I) on tuommonen pelle (sinä) todettu mielisairaaksi. Siis mieleltään sairaaksi vajakkiapinaksi. Ja tuommonen apina on raukkojen raukka, susipelkuri. Niin on pelkuruus imetty äidinmaidosta, jotta isoäitisi vielä haudassaan märisee susien kaameutta. Ja niin tulet sinäkin märisemään. Pitäis vainajat teilläpäin haudata kilometrien syvyyteen, että märy ei fiksua häiritse. Eikä oo semmosta nappia olemassa, mikä tuohon hulluuteen auttaa. Mielisairas hullujen hullu.


      • Jahas....apinalla petti hermo kun sortuu asiattomuuksiin. Ei riitä äly asialliseen keskusteluun. Ja sudetkin niin pelottavat että mikään vaippamäärä ei riitä tuommosen hätäpaskoja imemään kuivaksi. Siinäpähän lillu märkänä, pallinaama.


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Jahas....apinalla petti hermo kun sortuu asiattomuuksiin. Ei riitä äly asialliseen keskusteluun. Ja sudetkin niin pelottavat että mikään vaippamäärä ei riitä tuommosen hätäpaskoja imemään kuivaksi. Siinäpähän lillu märkänä, pallinaama.

        Puhu sinä vaan omasta puolestasi!

        Mitään älyllistä ei tässä koko säikeessä ole alun alkeankaan ollut.

        Ja se on ihan kokonaan sinun syytäsi.

        Kun aloitat hulluja viestiketjuja, saat hulluja vastauksia.

        Niin se vaan menee.


      • Anonyymi
        Susianalyytikko kirjoitti:

        Jahas....apinalla petti hermo kun sortuu asiattomuuksiin. Ei riitä äly asialliseen keskusteluun. Ja sudetkin niin pelottavat että mikään vaippamäärä ei riitä tuommosen hätäpaskoja imemään kuivaksi. Siinäpähän lillu märkänä, pallinaama.

        Näin sanoo kuka ???? Sinähän et tokikaan vastapuolen solvauksiin syyllisty ????


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Aloittajan kaltaiset linttakalloiset leikkii kuvitelmillaan, että susi on heidän henkioppaansa, eivätkä tajua, että se onkin riivaajahenki, joka vie heitä, kuin laskisankkoa, ja he pössyttelevät kaikenlaista paskaa huhuillessaan henkiopastaan.
      Mielisairauden muodoilla ei ole rajaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      360
      4842
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      133
      4243
    3. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      1
      2646
    4. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      214
      2576
    5. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      104
      2364
    6. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      4
      2179
    7. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      44
      1804
    8. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1569
    9. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      54
      1421
    10. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      31
      1376
    Aihe