Moikka.
Mulle laitettiin mirena kierukka 20.8. menkkojen viimeisenä vuotopäivänä(7 päivänä).
10 päuvää laitosta huomasin, että ne langat törröttää aika pitkällä(4-5 mm kohdun napukasta ulos) ja kävin yksityisellä gynellä lyhentämässä. Gyne lyhensi ja sanoi ettei hän niitä lyhyemmäksi saa. Gyne itse testasi sormin, eikä lankoja tuntenut.
Tänään piti menkkojen virallisesti alkaa, mutta jo pari päivää on tullut sellaista pientä tuhruvuotoa. Alapesun yhteydessä suihkussa tunnustelin kohdunnapukan tilannetta ja siellä ne penteleen langat taas oli.
Hemmetin ärsyttävää. No tietenkin kysyin mieheltä, että onko viime päivien seksi hommissa tuntunut mitään outoa. Ja mies sanoi, että onhan ne pistelleet.
Miten ne siellä pistelee vaikka on lyhennetty?
Elääkö langat omaa elämäänsä kuukautiskierron ja kohdun asennon mukaan? Vai onko mun kohdunnapukka liikkuvaa ja vaeltelevaa sorttia?
Ei huvittaisi taas mennä yksityiselle ja maksaa ittensä kipeeks lankojen lyhentämisen takia. Apua. Onko tää nyt mun arkea kierukan kanssa?
Kierukan langat elää omaa elämäänsä, normaalia?
Anonyymi
0
347
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1492433Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois236987- 66970
- 120937
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä73793- 71611
Kissan kuolema
https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun90561Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan
Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa50536- 38522
- 36488