Hesan hihhuli innoissaan.....

.....Kun työttömät hesan vihervassarit ehdottivat huumeita vapaaksi... hevonen alkoi heti laukalle.

Mäyräkoira parka....
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Mikä puolue on vihervassarit? En ole koskaan kuullutkaan, joten liene haukkumiseksi tarkoitettu ymmärtämättömältä juntilta, joka ei edes tiedä eri puolueiden tavoitteita. Mielikuvilla mennään.

Vihreä liitto toki niukalla enemmistöllä äänesti kannattavansa laillistamista. Vasemmistoon se ei taas liity mitenkään. Jos sikaniska maalainen haluaa tehdä pontikkaa, niin silloin kepu kannattaa laitonta pontikan tekoa?

Äänestä
  • Ehkä olisi hyvä raottaa vähän hesanyksiön verhoa...

    Äänestä

  • Oletpa tietämätön....

    ”Ongelma on se, että vihreät sijoittuu ulospäin ja sisäisesti sosiaalidemokraattien ja vasemmistoliiton väliin. Jos Sdp on vasemmistolainen, sitä kautta vihreät on vasemmistopuolue. On unohdettu vihreiden perusta, että puolue ei ole oikealla eikä vasemmalla”

    ymmärrätkö sanan työtön?

    Äänestä

  • Eikös Viher- vassarit tai hassaritko ne nykyään, nii alunperin ole Itä- Saksassa Läntisen Saksan kiusaksi kehitetty mukamas vihree kansan liike.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikös Viher- vassarit tai hassaritko ne nykyään, nii alunperin ole Itä- Saksassa Läntisen Saksan kiusaksi kehitetty mukamas vihree kansan liike.

    Tiedät ihan oikein. Googlaa vihreän puolueen ideologia niin silmäsi avautuu

    Äänestä

Työttömät vihervassarit hallitsee helsinkiä.

Äänestä
  • Kaihoa oikealle

    Vihreissä kytkee kiista puolueen suunnasta. Osa puolueen konkareista kääntäisi sen takaisin kohti keskustaa.

    Äänestä

  • agrikommari,
    kaikkien elätettävä,
    äärioikeistolainen fasisti,
    ay-pomot maalaisliitto-mtk:ssa...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    agrikommari,
    kaikkien elätettävä,
    äärioikeistolainen fasisti,
    ay-pomot maalaisliitto-mtk:ssa...

    Ja kalikka osui...... Taas... Hesan yksiössä valot päällä myöhään kun yrittää ymmärtää.... Mutta ei pysty.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    agrikommari,
    kaikkien elätettävä,
    äärioikeistolainen fasisti,
    ay-pomot maalaisliitto-mtk:ssa...

    MTK on muuten helsinkiläinen liitto....

    Äänestä

Kelan hesanosasto.

Äänestä

Mikä siinä viljelijän ammatissa niin kiehtoo. En koskisi sormellakaan maatalousyrittäjyyteen kun olin koko nuoruuteni kotilallani kesäapulainen. Nyky duunariina nautin vapaa ajasta ja vastuutyomuudestani.

Äänestä
  • "kotilallani"

    "vastuutyomuudestani"

    "duunariina"

    Aina se kirjoittelija paljastuu. Hanki itsellesi elämä!

    Äänestä

Kannabis on tukijussin verovaroilla tuottamaa ohrakaljaa tai vehnäolutta harmittomampi. Hiilijalanjälki on kannabiksessa ja alkoholissa suunnilleen sama.

Äänestä

Soininvaarallinen jo ehdottaa tehokasta huumejakelua.... Voi autuaat pässit!!

Äänestä
  • Kattokaa Soininvaaran naamaria ja päätelkää kannattaako huumeita kokeilla.....

    Äänestä

Eikös sen huumejakelun voisi tehdä samalla kun annetaan veronmaksajien rahoista ns koronatukea?

Äänestä
  • Kela sen rahoittaa yksiöön.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

.....Kun työttömät hesan vihervassarit ehdottivat huumeita vapaaksi... hevonen alkoi heti laukalle.

Mäyräkoira parka....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu