Luin kirjansidonnan opaskirjasta, että repeytyneitä sivuja voisi paikata silkkipaperilla. Ainut löytämäni silkkipaperi Oulussa oli Prisman (S-market) lastenosastolta. Kokeilin - sehän on erittäin ohutta ja löysää paperia, melkein kuin WC- paperin yksi kerros! Eihän sillä mitään voi korjata, sehän hajoaa jo siinä vaiheessa kun siihen liimaa levittää ellei jo ennenkin.
Onko olemassa parempaa ja mistä sitä kannattaisi kysellä? Oulussa oli vielä 1960 -luvulla kolme kirjakauppaa, nyt ei ole yhtään.
Tässäkin ollaan samassa missä Neuvostoliitossa oltiin jo 1970 -luvulla: Kauppojen hyllyt notkuu tavaroista, joita kukaan ei halua ostaa. Sitä mitä haluttaisiin, ei ole, ei tule eikä tilatakaan.
Silkkipaperi
Anonyymi
0
58
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1341038- 68964
- 39897
- 71863
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54822Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774