Hiustenkasvatusneste Tampereelta?

Anonyymi

Mikä se olikaan se hiuksia kasvattavan luonnontuotelitkun nimi?
Jostain Tamperelaisesta parturi-kampaamosta sitä sai 1980-90-luvuilla tilata ja se mokoma oikeasti toimikin.
Joka päivä kun sitä päänahkaansa hieroi, niin tepsi mokoma. Nyt on enemmän aikaa, niin voisin taas kasvattaa kaljun umpeen, mutta löytyykö ainetta?
Kuulin että olisi nytkin jossain myynnissä sitä samaa. Olis semmoista Tokmanni- ja Puuilo-tavaraa, mutta ei o siellä näkynyt.
Tuoksui suunnilleen kuusenkuorelle, mutta kuulema sisälsi ainakin kahvia...

3

895

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jaha. Ei kukkaa tiije mittää, eikä muista mittää. Lehdissäkin sitä lientä mainostettiin, Hymyssä muistaakseni. Onkohan niitä lehtiä jo kirjaston netissä? Vaikka onhan se nimi voinut muuttua, tai valmistus loppua jo ajat sitten.

    • Anonyymi

      Minulla myös hius (Hair) pohjan ongelmaa. Viikon tutkimukset eräissä ostoskeskuksissa ja havaittiin, että kampaamoaikoja olisi pitänyt olla vapaana yli 80 ja niitä pohjia olikin tehty/avattu vaan 4. Missä oli kaverini Markus silloin, kun tällä suhteella joku ”taho” puhui kampaamojen alennus-kamppanjoinnista? Ihmettelen suuresti! Mustaa valkoisella löytyy molemmista?!?! Hius kor.ut on nykyisin muotia myös, itse en voi käyttää em. ongelman vuoksi.

    • Anonyymi

      Tokmanni ja Puuilo on paskoja halpasuuleja, joissa ei palvella eikä ole edes ammattitaitoista henkilökuntaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      38
      2191
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      66
      2047
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1940
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      389
      1675
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1641
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1474
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1092
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      967
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      75
      925
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      899
    Aihe