Pop Media osti enemmistön Pelaajalehden omistavasta H-Townista

Anonyymi

Pop Media on siis käytännössä ostanut Pelaaja lehden.

Toivottavasti ei vaikuta mitenkään lehden sisältöjen ja ulkoasun laatuun alentavasti. Toivottavasti ei myöskään nettisivujen. Loppuu kyllä lehden tilaaminen / ostaminen ja brändin muukaan tukeminen samantien, jos pilaavat yhden laadukkaimmista ja kauneimmista lehdistä maailmassa.
Toivottavasti nykyinen pelaajan ydintiimi irtisanoo itsensä, jos esimerkiksi pelaajan nykyiset ulkoasustavastaavat saavat potkut ja joku hoitaa jatkossa hommat vielä halvemmalla ja tekee lehdestä yhtä tylsän tai sekavan ulkoasullisesti kuin suurin osa suomalaisista aikaukauslehdistä. Pelaaja lehdessä on muuten ollut sama päägraaffikko lehden ensimmäisestä numerosta alkaen.

Jos nämä kauhuskenaariot toteutuvat, en todellakaan halua tukea Pop Mediaa. Pitkän linjan lehden ystävänä totean: Shit happens ja ainakaan Pop Media ei minun rahojani saa.

Toivottavasti muut pelaajalehden ystävät tekevät samoin.

4

796

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joko lehti jatkaa laadukkaana tai hautaamme tämän brändin kunnialla. Pelaaja ei ansaitse roskaista loppua vaan se kuopataan heti alkuunsa, jos Pop Media tulee pilaamaan tämän lehden.

      Mikäli Pop Median johdossa on fiksuja ihmisiä tajuavat. Heidän ei tarvitse kajota pelaajalehden sisältöön ja ulkoasuun mitenkään. Riittää kun vain lisäävät oman koneistonsa avulla lehden markkinointibudjettia. Lehdestä ette voi enää laadukkaampaa tehdä ainakaan ilman nykyistä tiimiä. Mainostamalla toki voitte saada lisää lukijoita lehdelle.

    • Anonyymi

      Mainoksesi innoittamana kävin kirjastossa selaamassa lehden uusimman numeron. Pakko myöntää että jos olisi neuvolassa rokotettu pelaajan piikillä niin lehti kuuluisi hyvin todennäköisesti suosikkeihin.

      • Anonyymi

        Täytyy kehua. On aika harvinaista, että ihminen kuten kaiketi sinäkin osaat nähdä laadukkuuden ja arvostaa sitä, vaikka juttu ei olisi ihan sitä ominta kiinnostuksen kohdetta.

        Ei auta kuin toivoa, että Pop Media vain laittaa paukkuja lehden markkinointiin ja antaa päätäntävallan pysyä Lehden sisältöihin ja tekijöihin edelleen H-Townilla lehden nykysellä porukalla.

        Se mitä odottaisin tapahtuvan. TILT brändi ja sivusto kuopataan ja jatkossa Popmedian peli aiheet löytyy Pelaajabrändin alta, joka tosin kannattaa pitää itsenäisenä brändinä eikä yhdistää Popmedian alle. Siis geneerisesti yhtenäistää brändiä muiden sisältöjen kanssa.

        Muillakin alaoilla on paljon esimerkkejä, missä on katsottu paremmaksi pitää niin sanottuja itsenäisiä brändejä, tytäryhtiötä tai mitä ikinä.


    • Anonyymi

      Pop Median lehdet ovat klikkimedioita vailla journalistista sisältöä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2184
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      82
      1352
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      948
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      727
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      656
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      652
    7. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      95
      588
    8. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      587
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      577
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      549
    12. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      546
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      498
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      490
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      126
      487
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      76
      473
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      457
    19. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      447
    20. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      444
    Aihe