DC:n mielestä YT:n paikka ei ole F1:ssä.
https://www.is.fi/formula1/art-2000008272643.html
DC:n sopisi kuitenkin muistaa miten hän toikkaroi maailmanmestaruusautolla Williamsin ratissa juniorina: Monzassa spinni paalulta ja keskeytys l ä m m i t t e l y k i e r r o k s e l l a!!
Adelaidessa pamautti päin varikkomuuria. DC, sinä olit aikasi Tsunoda, aivan kujalla ja sateella joka kerta ihan vitun pihalla. Lisäksi: naiset eivät kiinnostuneet sinusta!
D. Coulthard haukkuu Yuki Tsunodan alinpaan helvettiin!!!!!
12
251
Vastaukset
- Anonyymi
Tottahan tuo David turisee. Yuki on täysin kädetön ja luokaton kuski. Japanista ei ole koskaan tullut yhtään hyvää F1-kuskia.
- Anonyymi
Onks paskalla varaa haukkua paskaa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onks paskalla varaa haukkua paskaa?
Tietää ainakin mistä puhuu.
- Anonyymi
Japanilaisten kamikaze-luonne ei oikein sovellu formuloihin. Sellainen itsetuhoinen päätön kohellus ei oikein kanna hedelmää.
- Anonyymi
DC:hän kolasi Mikan ekalla mestaruuskaudella Spielbergissä, vaikeutti kovasti Häkän mestaruusmahdollisuuksia!
- Anonyymi
Ei sillä ihan huonosti ole mennyt, neljästi 3. ja kerran 2. MM-tilastoissa.
https://fi.wikipedia.org/wiki/David_Coulthard
Taisi jpoutua Schuminkin kolaroimaksi joskus. - Anonyymi
DC ei koskaan voittanut mestaruutta F1 urallaan mutta helposti kommentoi muiden tekemisiä. Eipä hän Häkkisen kanssa kaveri ollut samassa tallissa eikä Kimin.
- Anonyymi
Vain hyvin pieni osa on koskaan 2. tai 3., varsinkaan ellei ole ykköskuski. Oli peräti 6 vuotta Häkkisen kanssa ja 3 vuotta Räikkösen kanssa McLarenilla.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Team_McLaren - Anonyymi
F1-asioista saanee kommentoida vaikka ei ole F1-mestaruutta taskussa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
F1-asioista saanee kommentoida vaikka ei ole F1-mestaruutta taskussa.
Saa toki hän osaa sen paremmin kuin ajamisen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Saa toki hän osaa sen paremmin kuin ajamisen.
Sittenhän se on todella huippu kommentoija! En tosin ole kiinnittänyt huomiota että Tsunoda aivan toivoton olisi kuten matzepin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sittenhän se on todella huippu kommentoija! En tosin ole kiinnittänyt huomiota että Tsunoda aivan toivoton olisi kuten matzepin.
Todellakin jo Häkkisen ajoilta asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363231Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk662857Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362239Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1072158Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322013Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva461981Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.111319Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville141125Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014- 119932