Tampere United ja Visura Oy

Anonyymi

Tämä katkelta on kopioitu Tampere Unitedin nettisivuilta:

”TamU on näyttänyt, miten sitoutuneen joukkueen määrätietoinen työnteko on vienyt joukkuetta eteenpäin vuosi ja sarjataso kerrallaan”, kommentoi toimitusjohtaja Pekka Visuri. ”Myös rakentaminen on joukkuelaji, jossa jokaisella tekijällä täytyy olla samat tavoitteet, jotta haluttuun laatuun ja lopputulokseen päästään.”

Tampere Unitedin puheenjohtaja Heikki Wilen katsoo positiivisella mielellä yhteistyötä Visuran kanssa: ”Pitkäjänteiset yhteistyökumppanuudet joissa molempien toimijoiden arvot kohtaavat ovat parasta yhteistyökumppanuutta. Laadukas tekeminen sen eteen, mitä rakastaa, yhdistää niin Tampere Unitedia, kuin myös Visuraa. Hyvillä mielin näen myös Visuran logon palaavan Unitedin paitaan, sillä Visura on ollut mukana tarinassamme aivan sen alusta alkaen.”

---

Kun tältä Pekka Visurilta tai hänen kumppaneiltaan kysyy kuultuaan pahaenteisiä huhuja, että "Mitä sille sammuneelle pikkutytölle tapahtui siellä laivaristeilyllä" niin koko äijäkööri soittaa heti paskat housussa poliisille ja alkaa uhkailemaan syytteillä.

3

959

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuvottavaa, että isot miehet ylpeänä naureskelevat poliisin suojelussa, että oikeusjärjestelmä ei voi heille mitään kun ei löydy todisteita. Kuvottavaa touhua!

      • Anonyymi

        Samaan aikaa kuitenkin esiinnytään "Tampereen omina rakentajina".

        SAIRASTA!


      • Anonyymi

        Suomessa syyllisyys pitää voida todistaa ja hyvä niin. Nämä nettioikeudenkäynnit ovat vastenmielisiä.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Karhuryhmä

      Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?
      Jämsä
      27
      3326
    2. Mitä sä pelkäät

      Ettei tää etene?
      Ikävä
      90
      3064
    3. Mitä kaikkea sä

      Olisit valmis tekeen mun eteen vielä? Vai oletko mitään?
      Ikävä
      76
      2984
    4. Raisionkaaren koira hyökkäys

      Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim
      Raisio
      67
      2895
    5. "Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"

      Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m
      Maailman menoa
      51
      2847
    6. Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti

      Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.
      Ikävä
      85
      2609
    7. Ei me saada toisiamme

      Ei vaan saada. On vain haaveita ja uunelmia
      Ikävä
      33
      2414
    8. Mikä on luonteesi parhain ominaisuus

      ja mikä huonoin?
      Ikävä
      49
      2269
    9. Satuit vain olemaan

      Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se
      Ikävä
      41
      2137
    10. Vielä ei ainakaan

      Kukaan muu tunnu miltään sun jälkeen. Olit niin ainutlaatuista
      Ikävä
      32
      1923
    Aihe